„Myślę, że mógłby postawić opór” – Arman Tsarukyan wskazał najtrudniejszego rywala dla Khabiba Nurmagomedova

Utalentowany Arman Tsarukyan uważa, że najgroźniejszym rywalem dla Khabiba Nurmagomedova będzie nie Tony Ferguson, a Charles Oliveira.

Nie miał może okazji stanąć w szranki z Khabibem Nurmagomedovem, ale z jego wieloletnim sparingpartnerem i serdecznym przyjacielem Islamem Makhachevem – owszem.

Na tym jednak nie koniec, bo pomagał też w American Top Team Dustinowi Poirierowi w przygotowaniach do zeszłorocznej – ostatecznie przegranej – walki z Dagestańskim Orłem w Abu Zabi.

Mowa oczywiście o Armanie Tsarukyanie. I to właśnie utalentowanego Ormianina zapytano w rozmowie z Sport-Express.ru o typ na pojedynek Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem.
– Uważam, że styl walki Fergusona będzie odpowiadał Khabibowi – powiedział Tsarukyan. – Nie ma nokautującego uderzenia. Jego jiu-jitsu nie jest tak dobre, aby poddać Khabiba. Nie wiem, jak może to wygrać.

– Może go rozetnie? Ale co z tego? Zamęczy Khabiba? Problem w tym, że Khabib też ma dobrą kondycję. Myślę, że Khabib nie da mu żadnych szans.

Kogo zatem widzi w roli najtrudniejszego rywala w kategorii lekkiej dla Dagestańskiego Orła. Otóż, ani nie Justina Gaethje, ani nie Conora McGregora.

– Bardzo podobała mi się ostatnia walka (Charlesa) Oliveiry – przyznał Ormianin, wspominając zwycięstwo Charlesa Oliveiry z Kevinem Lee. – Myślę, że on mógłby postawić opór.

Co zaś tyczy się własnej kariery, Arman Tsarukyan miał podczas kwietniowej gali w Portland stanąć w szranki z Davim Ramosem, ale z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało odwołane.Niewidziany w akcji od lipca ubiegłego roku – wypunktował wówczas Oliviera Aubin-Merciera, powracając na zwycięskie tory po porażce na punkty ze wspomnianym Islamem Makhachevem w debiucie – Arman Tsarukyan nie ukrywa, że to dla niego trudny czas.

– Przygotowujemy się, wydajemy pieniądze, mając nadzieję, że je odzyskamy, a koniec końców, nie ma walki – powiedział. – Przygotowywałem się do tej walki przez 8-9 miesięcy, bo nie dali mi żadnej od bardzo dawna. Byłem zachwycony, gdy ją dostałem. Złapałem dobrą formę, ale pojawiły się te problemy z wirusami. Smutna sprawa. Najwyraźniej tak musi być, więc się nie zniechęcam. Nadal trenuję. Prawdopodobnie ta gala odbędzie się latem.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply