UFC

„Myślałem, że dokona tego Usman” – Demetrious Johnson wskazał, kto w UFC pobije jego rekord 11 kolejnych obron pasa

Były kingpin 125 funtów UFC Demetrious Johnson zdradził, kto jego zdaniem pobije należący doń rekord kolejnych obron złota UFC.

Wojując w latach 2012-2017 pod sztandarem UFC, Demetrious Johnson ustanowił rekord kolejnych obron pasa mistrzowskiego. Wygrał wówczas aż jedenaście kolejnych walk w obronie tronu wagi muszej, dystansując mogącego pochwalić się dziesięcioma Andersona Silvę.

Czy w najbliższym czasie ktokolwiek może pobić tenże wyczyn Amerykanina? O to zapytano Johnsona w wywiadzie, jakiego udzielił MMAJunkie.com.

– Popatrzcie, co stało się z Kamaru Usmanem – powiedział Demetrious. – Szczerze wierzyłem, że będzie to dżentelmen, który pobije mój rekord kolejnych obron tytułu mistrzowskiego. Miałem go na liście jako gościa, który pobije ten rekord.

– Uważam, że pobije go Valentina Shevchenko, bo jest o kilka klas lepsza od swoich przeciwniczek. Uważam też, że kobiece MMA nie jest tak głębokie, a ona jest lata świetlne przed innymi zawodniczkami.

– To na pewno trudne. Israel Adesanya ma chyba cztery albo pięć obron, nie jestem pewien.

Wskazana przez Demetriousa Johnsona Valentina Shevchenko może pochwalić się siedmioma kolejnymi obronami złota kategorii muszej – to najlepszy wynik spośród aktualnych mistrzów UFC. Zawodniczka z Kirgistanu nie ma póki co żadnej zaplanowanej walki. Nie wyklucza natomiast powrotu do wagi koguciej.

Drugi w tej klasyfikacji jest rozdający karty w wadze średniej Israel Adesanya, który w listopadzie w trylogii z Alexem Pereirą stanie do szóstej obrony tronu. Właśnie na szóstym podejściu tydzień temu wykoleił się były już czempion 170 funtów Kamaru Usman, znokautowany sensacyjnie przez Leona Edwardsa.

Wreszcie czterema udanymi obronami tytułu mistrzowskiego może pochwalić się dominant kategorii piórkowej Alexander Volkanovski, który jednak łypie już w kierunku tronu 155 funtów.

Demetrious Johnson w piątek rozsiadł się na tronie wagi koguciej ONE Championship, efektownie nokautując w rewanżu Adriano Moraesa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button