„Może to tylko zagrywka, żeby wyciągnąć więcej kasy z KSW” – Parke sceptycznie o Gamrocie i UFC

Norman Parke nie wyklucza, iż Mateusz Gamrot próbuje wykorzystać UFC, aby podbić swoją gażę w KSW.

Od zeszłego roku nie ustawały medialne spekulacje na temat przejścia podwójnego mistrza KSW Mateusza Gamrota do UFC. Polski zawodnik poróżnił się nawet mocno z polskim gigantem, przekonując, że wypełnił swoje zobowiązania kontraktowe.

Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zapewniali jednak, że sprawa ma się zupełnie inaczej i Gamer nadal jest zawodnikiem KSW.

Pół roku temu topór wojenny został zakopany. Gamer doszedł z organizatorami do porozumienia, które obejmuje dwie walki. Pierwszą z nich miał stoczyć w marcu z Edimilsonem Souzą, ale gala KSW 53 została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.
Do zestawienia z Brazylijczykiem już nie powrócono. Rywalem powracającego po półtorarocznej przerwie kudowianina będzie po raz trzeci Norman Parke, który w międzyczasie sięgnął po tymczasowy pas mistrzowski.

Zapytany w najnowszym odcinku Oktagon Live właśnie o sytuację kontraktową Gamera oraz jego plany przejścia do UFC, Stormin podszedł do tematu nieufnie.

– Wiem, że Gamer opowiada o przejściu do UFC, ale nie wiadomo – może to tylko taka zagrywka, żeby wyciągnąć więcej pieniędzy od KSW i walczyć ze mną? – powiedział Parke. – Z tego, co słyszałem, to układ jest taki, że stoczy dwie walki i zostanie zwolniony z kontraktu.

– Bez względu jednak na to, co się stanie – czy on pokona mnie, czy ja pokonam jego – będzie to korzystne dla organizacji. Bez znaczenia. Powiedzmy, że Gamer mnie nie pokona – zostanie wtedy w KSW i nigdzie nie pójdzie. Nie wiadomo, co się wydarzy. Skupiam się jednak na swoich przygotowaniach.

Co zaś tyczy się samej rywalizacji sportowej, Stormin podtrzymuje, że Gamer jest zawodnikiem, który walczy nieczysto.
– Zawsze powtarzam, że chętnie uścisnę rekę każdemu gościowi, jeśli pokona mnie uczciwie i czysto – powiedział Norman. – Żaden problem. Tak było w walce z Rustamem Khabilovem. Pokonał mnie uczciwie i wyraźnie. W porządku. Był ode mnie lepszy tamtego wieczoru. Jeśli więc tak się stanie, na pewno nie będę płakał i narzekał.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Reyes vs. Jan o pas mistrzowski” – Jon Jones poinformował o zwakowaniu tytułu mistrzowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply