UFC

„Moje warunki, moje zasady” – Floyd zdecydowanie o potencjalnej walce z Khabibem

Floyd Mayweather Jr. zabrał głos na temat potencjalnej bokserskiej konfrontacji z zasiadającym na tronie wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem.

Wydawało się, że wraz z ogłoszeniem walki Floyda Mayweathera Jr. z Tenshinem Nasukawą na noworocznej gali RIZIN 14 temat potencjalnego starcia bokserskiego tego pierwszego z mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem przynajmniej na jakiś czas zniknie z czołówek medialnych.

Nic z tego!

Na tę chwilę wszystko wskazuje bowiem na to, że amerykańsko-japońskie starcie rzeczywiście dojdzie co prawda do skutku, ale będzie tylko krótką pokazówką – a to otwiera drogę do kolejnych spekulacji na temat potencjalnego starcia Floyda z Khabibem. Drogą tą Amerykanin chętnie kroczy, co potwierdził w najnowszym wywiadzie z TMZ.com.

Zgłosili się do mnie, żeby rozmawiać o walce z Khabibem.

– powiedział Mayweather Jr.

To Khabib wyzwał mnie do walki – nie ja jego. Powiedzieli, że musi do tego dojść w oktagonie, a ja im odpowiedziałem, żeby pokazali mi, kiedy Khabib zarobił 9 cyfr w oktagonie. Jeśli nie zarobił, to nie jest to stroną dominującą. To ja nią jestem, więc jeśli chcecie tej walki, musi być na moich warunkach. Moje warunki, moje zasady.

W jednym z ostatnich wywiadów Dagestański Orzeł wyraził pełne zainteresowanie konfrontacją z Floydem Mayweatherem Jr., zaznaczając jednak, że aby miała ona jakikolwiek sens, trzeba od razu podpisać umowę na dwie walki – pierwszą na zasadach bokserskich, drugą na zasadach MMA. Wizja taka zdecydowanie jednak nie odpowiada Amerykaninowi.

Musi być boks.

– powiedział.

Moje warunki, moje zasady. Jestem Floyd Money Mayweather. Nawet jeśli walki nie będzie, wszystko gra po mojej stronie. Wiodę wspaniałe życie. Mam domy w całym Los Angeles. Jestem na emeryturze i wiodę wspaniałe życie.

*****

Dagestański gigant zapaśniczy planuje przejść do MMA

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button