„Moja szybkość będzie kluczem” – Alexander Gustafsson przed walką z Fabricio Werdumem

Alexander Gustafsson wskazał swoje największe atuty przed debiutanckim bojem w wadze ciężkiej z Fabricio Werdumem w ramach sobotniej gali UFC Fight Island.

W sobotę w Abu Zabi do oktagonu po ponad rocznej przerwie powróci Alexander Gustafsson. W czerwcu ubiegłego roku szwedzki zawodnik ogłosił przejście na emeryturę po porażce przez poddanie z Anthonym Smithem.

W rozmowie z dziennikarzami przed sobotnią galą przyznał, że decyzję o zawieszeniu rękawic na kołku podjął pochopnie.

– Było dużo emocji – powiedział. – Po prostu byłem załamany po porażce. Trudna walka. Wszystko w Sztokholmie. Walka z gościem, na pokonanie którego mam narzędzia, chociaż tego nie zrobiłem. To był więc ciężki wieczór. W głowie miałem chaos.

Mauler przyznał, że już po miesiącu od ogłoszenia emerytury, gdy powrócił do treningów, wiedział, że to nie koniec jego przygody z MMA.
W sobotę w Abu Zabi 33-latek zadebiutuje w wadze ciężkiej, mierząc się z byłym mistrzem Fabricio Werdumem, który za swoich najlepszych lat pokonywał Fedora Emelianenkę czy Caina Velasqueza.

– Czułem, że to dla mnie dobry moment, aby przenieść się do wagi ciężkiej – powiedział Alex. – Jestem dość ciężki, duży. Czuję się bardzo dobrze, przenosząc się wyżej.

– Potem dostałem walkę z Werdumem, co świetnie mi pasuje. Jestem podekscytowany. Jestem teraz silniejszy. Silniejszy niż na ogół byłem w kategorii półciężkiej.

Szwed nie wie jeszcze, czy pozostanie w kategorii królewskiej. Wszystko uzależnia od przebiegu i wyniku pojedynku z Fabricio Werdumem.

– To dla mnie wyzwanie – powiedział. – Zobaczymy, jak się to potoczy. Jeśli wygram, to na pewno (zostanę w wadze ciężkiej), ale zobaczymy później, jak będę się czuł.

– To legenda sportu. Były mistrz. Idealny rywal dla mnie na powrót. Jeśli pokonam w sobotę Werduma, wtedy zastanowimy się nad tym, co robić dalej.– Jestem tutaj, żeby wygrywać walki. Na tym się skupiam. Jeśli znajdę się blisko pasa mistrzowskiego, wtedy ruszymy po pas. Teraz jednak każdą walkę traktuję osobno. Walczę z Werdumem. Pokonam w sobotę Werduma, to skupimy się na kolejnym celu. Nigdzie się nie wybieram.

Gustafsson jest zdecydowanym bukmacherskim faworytem przed starciem z Werdumem. Powracając w maju tego roku do akcji po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej zawieszeniem za doping, Brazylijczyk zdecydowanie nie zachwycił w pojedynku z Alexeyem Oleinikiem, przegrywając niejednogłośną decyzją sędziowską.
– Moja szybkość będzie kluczem – powiedział Gustafsson. – W zasadzie przeniosłem swoje wszystkie atuty z kategorii półciężkiej do ciężkiej. Czuję się o wiele mocniejszy. Radzę sobie lepiej podczas treningów. Jestem silny, szybki i gotowy.

Cała konferencja prasowa poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply