„Mogę wziąć twoją żonę” – Mike Tyson uczy Francisa Ngannou trashtalku

Mike Tyson uważa, że Francis Ngannou powinien mocno podkręcić swoją medialną grę, aby dostać w swojej karierze to, czego chce.

Francis Ngannou może pochwalić się serią czterech kolejnych zwycięstw przez nokauty w pierwszych rundach, a o mocy drzemiącej w jego pięściach krążą na świecie legendy, ale… To nadal za mało, aby Kameruńczyk otrzymał pojedynek o mistrzostwo wagi ciężkiej – Dana White i spółka preferują bowiem trzecie starcie Stipego Miocicia z Danielem Cormierem.

Legendarny Mike Tyson uważa, że kameruński Predator mógłby to zmienić, ale… Wymagałoby to od niego podjęcia zdecydowanych działań medialnych.

– Musisz tam wyjść i zacząć rzucać wyzwania – polecił Ngannou Amerykanin w swoim podcaście (za MMAJunkie.com). – Musisz wyzywać ludzi do walki. Wychodzisz i gadasz. Rzucasz wyzwania. Rzucasz je w telewizji.
Na tym jednak nie koniec, bo Żelazny Mike przeszedł też do szczegółów, przedstawiając Kameruńczykowi swoją wizję potencjalnego wyzwania.

– Idź do telewizji i powiedz: „Dlaczego nie walczę? Wiem, że jesteś przerażony!” – powiedział. – Powinieneś powiedzieć tak: „Wszyscy w UFC się mnie boją. Miej trochę szacunku wobec swojej rodziny. Swojej matki, ojca, siostry, swoich dzieci – pokaż im, że nie jesteś tchórzem. Pokaż rodzinie, że masz swoją dumę. Przynieś swojej rodzinie dumę, tchórzu. Nazwisko twojego rodu idzie na dno. Jesteś głową swojej rodziny, a jesteś tchórzem.”

– „Pomyśl o rodzinie” – kontynuował Tyson. – „Tak do tego podchodzisz? To znaczy, że mogę wziąć twoją żonę. Teraz to moja rodzina. Jeśli do mnie nie wyjdziesz, przejmuję twoją rodzinę”.Tyson nie posunął się jednak aż tak daleko, aby poradzić Ngannou odwołanie się do swego spiżowego punchline’a sprzed lat: „Będę cię miłował, aż mnie pokochasz!”

Tyson zapewnił co prawda, że docenia dobroć i życzliwość prezentowane przez Ngannou, ale wyjaśnił, że czasami trzeba umiejętnie wejść rywalom do głowy – i wtedy przydaje się właśnie trashtalk.
Franciszek nie wyciągnął jednak póki co wniosków z lekcji danych mu przez legendarnego pięściarza. Podcast odbył się bowiem kilka dni temu, natomiast od środy Predator wojuje medialnie z Jonem Jonesem – ale z porad przekazanych mu przez Żelaznego Mike’a nie zdecydował się skorzystać.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply