„Mogę sprzątnąć Jona” – Anthony Johnson zdradza kwotę, za jaką powróciłby do oktagonu


Kowadłoręki Anthony Johnson opowiedział o warunkach, jakie musiałyby zostać spełnione, aby powrócił do oktagonu na walkę z Jonem Jonesem.

Dwukrotny pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej UFC Anthony Johnson nadal nie wyklucza powrotu do oktagonu – choć obecnie wyłącznie w limicie kategorii ciężkiej.

Ma też na oku bardzo konkretnego rywala – Jona Jonesa. Obaj mieli spotkać się niespełna cztery lata temu podczas gali UFC 187, ale drogowe wybryki Bonesa przekreśliły walkę.

Reprezentowany przez oślizgłego egipskiego menadżera Aliego Abdelaziza Rumble ma też jednak swoje oczekiwania – przede wszystkim w aspekcie finansowym.

Jeśli pojedynek, do którego miało dojść cztery lata temu, nadal stanowi gorący temat, to nie mówimy tutaj o wypłacie rzędu pół miliona dolarów.

– powiedział Johnson w podcaście Sammy and the Punk (za BJPenn.com).

Jest to warte każdego centa, na jaki zasługujesz za wyjście do walki.

Nie podam jednak teraz żadnej konkretnej kwoty. Ujmę to tak – to warte ponad milion, a do tego trzeba dodać sprzedaż z PPV.
Rumble nie był widziany w oktagonie od kwietnia 2017 roku, gdy w rewanżu ponownie przegrał z Danielem Cormierem. Ogłosiwszy następnie przejście na sportową emeryturę, wyszedł też spod kurateli Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA), co oznacza, że przed potencjalnym powrotem do oktagonu musiałby poddać się 6-miesięcznym kontrolom.

35-latek nie ma jednak wątpliwości, że cały świat MMA chętnie obejrzałby jego potyczkę z Jonesem.

Wszyscy by na tym zyskali.

– stwierdził.

Zarobiłaby na tym organizacja i zarobiliby na tym zawodnicy. Korzystnie wyszliby też na tym fani, bo obejrzeliby walkę, której chcieli.

Mający w swoim sportowym dorobku zwycięstwa nad między innymi Alexandrem Gustafssonem, Andreiem Arlovskim, Antonio Rogerio Nogueirą czy Ryanem Baderem Rumble jest przekonany, że posiada zestaw oktogonowych narzędzi niezbędny do zadania Jonowi Jonesowi pierwszej prawdziwej porażki w karierze.

Uważam, że mogę sprzątnąć Jona.

– powiedział.

Szczerze sądzę, że jestem w stanie pokonać każdego. Jestem wojownikiem, więc muszę wierzyć w swoje umiejętności.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    13 marca 2019 at 00:28

    AJ nawet za pół roku nie przejdzie testów USADA

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *