KSWPolskie MMA

„Mocno kibicuję Robertowi” – Szymon Kołecki nie jest fanem „sposobu promocji” Patryka Kaczmarczyka

Szymon Kołecki nieoczekiwanie stwierdził, że nie jest fanem sposobu promocji Patryka Kaczmarczyka.
Już w sobotę w Łodzi odbędzie się gala KSW 64, którą zwieńczy starcie o tytuł mistrzowski wagi koguciej pomiędzy jego właścicielem Sebastianem Przybyszem i dybiącym nań Bruno Santosem. W co-main evencie dojdzie do głośnej konfrontacji Mariusza Pudzianowskiego z Serigne Ousmane Dia, lepiej znanym jako Senegalski Bombardier.
Zapytany jednak w rozmowie z Jarosławem Świątkiem z MyMMA.pl o to, na jakie walki gali KSW 64 czeka najbardziej, Szymon Kołecki wskazał inne zestawienia. Przy okazji zdradził też, kto jest jego ulubionym zawodnikiem organizacji i do kogo szczególną sympatią nie pała…

– Czekam na debiut Daniela Rutkowskiego, jest bardzo ciekawy – powiedział Kołecki. – Jestem ciekaw, jak Albert (Odzimkowski) w wyższej kategorii zawalczy z (Jasonem) Radcliffem, bo uważam, że ten Radcliffe nie jest jakiś fenomenalny i chciałbym zobaczyć, jak wypadnie na tle Alberta.

– Też Ruchała vs. Kaczmarczyk – kontynuował. – Ja jestem za Ruchałą, bo mi się ten sposób promocji Kaczmarczyka nie bardzo podoba. Takie wychodzenie przed szereg. Kibicuję więc Robertowi mocno.

– A chyba najbardziej ze wszystkich czekam na występ Pietrzaka. Michał Pietrzak jest moim ulubionym zawodnikiem w całe Federacji KSW. Uważam, że to on obnażył słabości Roberto Soldicia i po tej walce wcale nie uważam, że Roberto jest aż tak nadzwyczajny, kosmiczny i nie wiadomo jaki. O ile dobrze pamiętam, to już dwa lata nie dochodzi do ich rewanżu i przypuszczam, że to nie z winy Michała.– Tak że Michał jest moim ulubionym zawodnikiem Federacji KSW, a naprzeciwko niego staje fenomenalny zawodnik i to będzie dla niego niesamowite wyzwanie. Myślę, że jeśli udałoby mu się wygrać z (Shamilem) Musaevem, to absolutnie powinien dostać walkę o pas.

– Chociaż Federacja jest naszpikowana świetnymi zawodnikami. Przecież jeszcze jest Andrzej Grzebyk. Gdzie się nie obrócić, świetni zawodnicy, z których każdy chciałby walczyć o pas. Wiemy, że teraz Roberto ma zawalczyć z Mamedem, więc ta obrona pasa nie będzie tak szybka i tak częsta pewnie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Ale wracając, to czekam na walkę Pietrzak vs. Musaev. Michał jest moim ulubionym zawodnikiem w Federacji i życzę mu zwycięstwa.

Szymon Kołecki pozostaje niepokonany pod sztandarem KSW, gdzie może pochwalić się bilansem 4-0. Ostatnio wiele mówi się o jego potencjalnym starciu z mistrzem wagi półciężkiej Tomaszem Narkunem, ale zapytany o to starcie, dwukrotny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów stwierdził, że temat nie istnieje – wbrew chociażby współwłaścicielowi KSW Martinowi Lewandowskiemu, który twierdzi, że rozmowy trwają.
Kołecki liczy na powrót w tym roku, czyli przy okazji grudniowej gali KSW 65. Jak stwierdził, nie ma jeszcze żadnych informacji od KSW, ale szczerze liczy na jeszcze jedną walkę w tym roku.

Poniżej cały wywiad.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button