KSWPolskie MMA

Mocna walka! Paweł Pawlak po ciężkiej przeprawie minimalnie lepszy od Cezarego Kęsika!

W co-main evencie gali KSW 69 w Warszawie Paweł Pawlak pokonał niejednogłośnie Cezarego Kęsika.
Paweł Pawlak (20-4-1) pokonał Cezarego Kęsika (13-2) podczas gali KSW 69 w Warszawie.
Obaj zawodnicy rozpoczęli od kopnięć. Kęsik trafił dwoma lowkingami. Swoim zwyczajem Pawlak był bardzo aktywny na nogach, poszukując kontrującego lewego sierpa, ale to Kęsik trafiał częściej – przede wszystkim lowkingami na wysokości łydki.

Cezary wytrącił rywala z równowagi jednym z niskich kopnięć, szukając następnie obalenia przy ogrodzeniu. Pawlak oddał plecy w klinczu, ale bronił się dobrze przed przeniesieniem walki do parteru. W końcu odwrócił Kęsika i… Prawie go obalił – Cezary mocno przytrzymał się siatki, później odwracając pozycję. Łodzianin wrócił szybko na nogi, rozrywając później klincz z ciosem. Walka przeniosła się na środek klatki.

Obaj zawodnicy trafili sierpowymi. Kęsik nadal polował na lowkingi, ale zainkasował soczystą obrotówkę na korpus, którą wyraźnie poczuł. Pawlak ruszył do ostrych ataków, trafiając ciosami – ale zainkasował też kontrę. W ostatnich sekundach Kęsik przewrócił Pawlaka.

Ładny lewy sierp Pawła na otwarcie drugiej odsłony. Cezary odpowiedział middlekickiem, ale oberwał frontalem na korpus. Kęsik nadal polował na niskie kopnięcia. W obszarze pięściarskim rosła przewaga agresywniejszego Pawlaka, ale Kęsik trafiał nadal lowkingami.Lubelski Czołg poszukał obalenia, ale nie był w stanie go sfinalizować. Trafił natomiast chwilę potem kontrą na kopnięcie na kolano autorstwa Pawła. Cezary złapał nieco wiatru w żagle, trafiająć kilkoma uderzeniami, ale zainkasował soczystą kontrę sierpem, po którem przeszedł w trym spanikowanego zapaśnika. Pawlak wybronił się i trafił łokciem na rozerwanie klinczu.

W dystansie Plastinho trafił serią kopnięć, ale zainkasował mocny sierp. Miał kilkanaście dobrych sekund, ale w ostatnich sekundach Pawlak grzmotnął go dobrym sierpem. Obaj zawodnicy schodzili do narożnika wyraźnie już zmęczeni.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Pawlak aktywniejszy na otwarcie trzeciej rundy. Trafiał częściej, atakując frontalami, szukając kontrującego lewego sierpowego. Kolejne sierpy doszły szczęki szukającego klinczu Kęsika. Pawlak odwrócił go i przewrócił przy ogrodzeniu.

Łodzianin dobrze pracował z góry, męcząc rywala z półgardy krótkimi uderzeniami, łokciami. Kęsik odzyskał z czasem gardę, ale inkasował coraz więcej uderzeń od podkręcającego tempo Pawła. Jednak jednym z ciosów – może na skutek zderzenia głowami? – Kęsik okrutnie rozciął Pawlaka. W końcówce walki Kęsik wrócił na nogi, trafił middlekickiem – i został przwrócone.
Sędziowie nie byli jednogłośni wskazując w stosunku 29-28, 28-29 i 29-28 dla Pawła Pawlaka. Plastinho może pochwalić się obecnie bilansem 2-0 pod sztandarem KSW.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button