UFC

Młodzian uciszony! Christian Rodriguez zdominował Raula Rosasa Jr.!

Niespodzianka w Miami! Christian Rodriguez pokonał ociekającego medialnym zgiełkiem Raula Rosasa Jr. podczas gali UFC 287.

W pojedynku otwierającym kartę główną gali UFC 287 w Miami kapitalnie usposobiony Christian Rodriguez (9-1) zadał pierwszą w karierze porażkę faworyzowanemu Raulowi Rosasowi Jr. (7-1).

Rosas Jr. od razu ruszył po obalenie, wpadając w Rodrigueza. Walka trafiła do klinczu, gdzie Raul harował jak zły, aby przenieść ją do parteru. Rodriguez dobrze jednak się bronił, powstrzymując kilka podejść zapaśniczych rywala. Wszystko jednak do czasu. Po ponad minucie mocowania się z rywalem Rosas Jr. sfunalizował obalenie. Popełnił jednak błąd, czając się w kotle na poddanie – i stracił pozycję, inkasując jeszcze kilka ciosów.

Rodriguez wrócił na nogi, ale z uwieszonym u swoich bioder Rosasem Jr. Młodzian nieustannie szukał obalenia, ale miał problemy z wywróceniem rywala. W końcu świetnie wskoczył mu za plecy, zapinając trójkąt na brzuchu. Zaatakował duszeniem, ale Rodriguez bronił się dobrze – choć cały czas pozostawał w głębokiej defensywie. Walka trafiła do parteru z Rosasem Jr. za plecami Rodrigueza. Rozbrzmiała syrena kończąca pierwsze pięć minut.

Raul poszedł w parter w pierwszych sekundach drugiej odsłony. Rodriguez wybronił się, trafiając na górę. Rosas Jr. wrócił na nogi i od razu ruszył po kolejne obalenie – Rodriguez kapitalnie skontrował kolanem, poprawiając potem łokciem. Zerwał klincz. Rosas Jr. oddychał już bardzo ciężko. Spróbował obrotówki w zwolnionym tempie. Jednak Rodriguez popełnił błąd, atakując mocnym krosem i kończąc w objęciach nurkującego pod uderzeniem rywala.

Jednak w kotle klinczersko-zapaśniczym Rodriguez kapitalnie odwrócił pozycję, układając oponenta na plecach przy ogrodzeniu. Zdzielił Rosasa Jr. kilkoma uderzeniami. Młodzian kręcił się jak zły, ale Rodriguez kapitalnie go kontrolował i okolicznościowo obijał. Zaszedł rywalowi za plecy. Zagrażając mu duszeniem, atakował srogimi ciosami na korpus i głowę.

Rodriguez zdzielił chaotycznego Rosasa Jr. dwoma mocnymi prawymi w kontrach na otwarcie rundy trzeciej. Poprawił kombinacją. Młodzian bez pojęcia o walce w stójce. Poszedł w zapasy – ale Rodriguez świetnie się wybronił. Kolejny świetny odrzut nów w wykonaniu Christiana.

W kotle Rodriguez z dziecinną łatwością rozbroił Rosasa Jr., zachodząc mu za plecy i rozciągając go na brzuchu. Kilka uderzeń spadło na głowę zmęczonego i rozbitego już Rosasa Jr.

Werdykt był formalnością. Sędziowie wskazali zgodnie na Christiana Rodrigueza w stosunku 3 x 29-28. Dla 25-latka była to druga wygrana z rzędu. Jego bilans w oktagonie UFC wynosi 2-1.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button