UFC

Mistrz vs. mistrz w Abu Zabi? Islam Makhachev chce walczyć z Leonem Edwardsem!

Mistrz wagi lekkiej Islam Makhachev ma na oku drugi tytuł mistrzowski – podczas gali UFC 294 w Abu Zabi chce walczyć z Leonem Edwardsem.
Trzy miesiące pozostały do gali UFC 294. Odbędzie się ona 21 października w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nie wiadomo nadal, jaki pojedynek uświetni galę.

Od dawna do walki wieczoru przymierzany jest mistrz kategorii lekkiej Islam Makhachev, ale o jego rywalu póki co ni widu, ni słychu. Do roli tej po pokonaniu Beneila Dariusha przymierzany był Charles Oliveira, ale Brazylijczyk zapowiedział już, że w Abu Zabi walczyć nie będzie. Także kandydatura rozdającego karty w 145 funtach Alexandra Volkanovskiego nie jest pewna – Australijczyk poddał się bowiem operacji łokcia i nie do końca wiadomo, czy zdąży z rehabilitacją – a poza tym w wadze piórkowej czyha na niego Ilia Topuria. W charakterze rywala dla dagestańskiego mistrza nadałby się też zwycięzca rewanżu Dustina Poiriera z Justinem Gaethje, ale istnieje niemałe ryzyko, iż nie będzie on zdolny do tak szybkiego powrotu.
Pewnego zniecierpliwienia nie ukrywa Islam Makhachev, który tydzień temu zaapelował do szefa UFC Dany White’a o konkrety.

Dziś natomiast Dagestańczyk sam spróbował wziąć sprawy w swoje ręce. Zaapelował mianowicie o zestawienie z rozdającym karty w 170 funtach Leonem Edwardsem.

Nie był to zresztą pierwszy tego rodzaju apel Makhacheva. W bliźniaczo podobne tony uderzył w marcu, także właśnie Jamajczyka wskazując jako swojego wymarzonego rywala na galę w Abu Zabi.

Leon Edwards stoczył ostatnie dwie walki – drugą i trzecią – z Kamaru Usmanem, najpierw detronizując Nigeryjczyka z tronu 170 funtów, a następnie broniąc po raz pierwszy pas.

Wedle ostatnich doniesień, do drugiej obrony złota Rocky stanie właśnie przy okazji październikowej gali UFC 294 w Abu Zabi albo podczas listopadowej gali UFC 295 w Nowym Jorku. Rzecz jednak w tym, że do walki z nim przymierzany jest Colby Covington.

Jamajczyk wypowiadał się już wcześniej na temat potencjalnej konfrontacji z Islamem Makhachevem, będąc na nią otwarty. Obaj zawodnicy wiele lat temu mieli okazję sparować w American Kickboxing Academy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button