KSWPolskie MMA

Michał Włodarek vs. Michał Kita na KSW 36

Na gali KSW 36 dojdzie do ciekawego starcia w królewskiej kategorii pomiędzy dwoma Michałami – Włodarkiem i Kitą.

Michał Włodarek (7-1) skrzyżuje rękawice z Michałem Kitą (16-8) na gali KSW 36, która odbędzie się 1 października w Zielonej Górze.

Komar powraca po pierwszej porażce w karierze – na październikowej gali KSW 32 w Londynie przegrał przez dyskwalifikację z Olim Thompsonem. Wcześniej natomiast wypunktował Szymona Bajora i ubił Michała Andryszaka.

Masakra w swoim debiucie pod banderą największej polskiej organizacji walczył o pas mistrzowski z Karolem Bedorfem na gali KSW 33 w listopadzie ubiegłego roku. Przegrał przez nokaut. Wcześniej natomiast zanotował dwa zwycięstwa, kończąc uderzeniami Mike’a Wessela oraz wypunktowując DJ-a Lindermana.

Włodarek będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych oraz prawdopodobnie siłową, ale nie będzie to dla niego łatwa walka. Kita jest znacznie sprawniejszy na nogach, ostatnio poprawił zapasy, a do tego wydaje się dysponować lepszą kondycją. W pojedynku z Bedorfem wyglądał bardzo dobrze do czasu nokautu, powstrzymując wszystkie próby obaleń mistrza.

Powiązane artykuły

Back to top button