KSWPolskie MMA

Michał Materla kapitalnie nokautuje Rousimara Palhares

Michał Materla sensacyjnym nokautem skończył Rousimara Palharesa na gali KSW 36!

W walce wieczoru gali KSW 36 w Zielonej Górze Michał Materla (24-5) w drugiej rundzie przepięknym podbródkowym znokautował Rousimara Palharesa (18-8).

Palhares wywarł presję od początku walki, starając się zamknąć Materlę na siatce. Z obu stron brakowało jednak ciosów. Polak chybił frontalem a potem potężnym zamachowym. Minęła minuta walki. Brazylijczyk nie wyprowadził jeszcze żadnego ciosu. W końcu zaatakował i mocnym prawym trafił Polaka, wykorzystując skrócenie dystansu do wkręcenia się do nóg. Przeniósł walkę do parteru, ale znalazł się na plecach z dobrze kontrującym Materlą w półgardzie. Szczecinianin skupił się wyłącznie na kontroli pozycji, ale Pniak w końcu przechwycił nogę Polaka – ten jednak świetnie się wyśliznął i walka wróciła na nogi. Materla trafił dwoma ciosami, ale zainkasował dwa soczyste lowkingi, a chwilę potem podbródkowy. Szczecinianin polował cały czas na mocny prawy, ale znów przyjął mocne niskie kopniecie. Obaj czaili się naprzeciwko siebie. Brazylijczyk koncentrował się na okopywaniu wykrocznej nogi Materli, by potem przestrzelić wysokim kopnięciem. Polak trafił prostym, ale Palhares odpowiedział middlekickiem. Pierwsza ruda dobiegła końca.

Materla rozpoczął drugą odsłonę od dobrego prawego. Brazylijczyk spróbował kilku kopnięć, ale nie doszły celu. Polak znów trafił prawym, przewracając tracącego równowagę rywala. Ten wstał, ale tylko na chwilę – spróbował skrócić dystans z obniżeniem pozycji, ale szczecinianin ustrzelił go atomowym podbródkowym, po którym nie było co zbierać!

https://twitter.com/GrabakaHitman/status/782326344822747136

Dla reprezentanta Berserkerów jest to drugie zwycięstwo z rzędu pod banderą KSW po nieudanej walce z Mamedem Khalidovem.

*****

Komplet wyników KSW 36 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button