Michał Kita wystąpi na Babilon MMA 7


Michał Kita skrzyżuje rękawice z Arturem Głuchowskim podczas styczniowej gali Babilon MMA 7 w Żyrardowie.

Po półtorarocznej przerwie Michał Kita (17-10) powróci do akcji, debiutując pod sztandarem organizacji Babilon MMA. Jego rywalem podczas zaplanowanej na 25 stycznia w Żyrardowie gali Babilon MMA 7 będzie Artur Głuchowski (6-5).
Po raz ostatni w formule MMA Masakra był widziany w 2017 roku, przegrywając przez poddanie z Michałem Andryszakiem i przez nokaut z Viktorem Pestą. W czerwcu tego roku wystąpił natomiast na gali kickbokserskiej gali DSF 16, wypunktowując Denisa Górniaka.

Dla równie doświadczonego – bo zawodową karierę rozpoczął również w 2006 roku – Artura Głuchowskiego będzie to powrót do akcji po ponad trzyletniej przerwie – i dwóch zwycięstwach odniesionych na Wyspach Brytyjskich.

Nieco wcześniej ogłoszono natomiast pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy rozpędzonym sześcioma zwycięstwami – w tym dwoma już pod flagą Babilonu Danielem Rutkowskim (6-2) i debiutującym w organizacji Łukaszem Rajewskim (8-4)

W akcji zobaczymy też niepokonanego Kamila Oniszczuka (6-0), który wygrał już trzy walki w Babilonie. Nazwisko jego rywala zostanie ujawnione niebawem.

Rozpiska Babilon MMA 7

66 kg: Daniel Rutkowski (6-2) vs. Łukasz Rajewski (8-4)
120 kg: Michał Kita (17-10) vs. Artur Głuchowski (6-5)
77 kg: Kamil Oniszczuk vs. TBA

*****

Niepokonani polscy zawodnicy MMA – grudzień 2018


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. TYTUS

    22 grudnia 2018 at 00:12

    Podoba się

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *