Babilon MMAPolskie MMA

Michał Kita wystąpi na Babilon MMA 7

Michał Kita skrzyżuje rękawice z Arturem Głuchowskim podczas styczniowej gali Babilon MMA 7 w Żyrardowie.

Po półtorarocznej przerwie Michał Kita (17-10) powróci do akcji, debiutując pod sztandarem organizacji Babilon MMA. Jego rywalem podczas zaplanowanej na 25 stycznia w Żyrardowie gali Babilon MMA 7 będzie Artur Głuchowski (6-5).

Po raz ostatni w formule MMA Masakra był widziany w 2017 roku, przegrywając przez poddanie z Michałem Andryszakiem i przez nokaut z Viktorem Pestą. W czerwcu tego roku wystąpił natomiast na gali kickbokserskiej gali DSF 16, wypunktowując Denisa Górniaka.

Dla równie doświadczonego – bo zawodową karierę rozpoczął również w 2006 roku – Artura Głuchowskiego będzie to powrót do akcji po ponad trzyletniej przerwie – i dwóch zwycięstwach odniesionych na Wyspach Brytyjskich.

Nieco wcześniej ogłoszono natomiast pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy rozpędzonym sześcioma zwycięstwami – w tym dwoma już pod flagą Babilonu Danielem Rutkowskim (6-2) i debiutującym w organizacji Łukaszem Rajewskim (8-4)

W akcji zobaczymy też niepokonanego Kamila Oniszczuka (6-0), który wygrał już trzy walki w Babilonie. Nazwisko jego rywala zostanie ujawnione niebawem.