Michael Chiesa rzuca wyzwanie Mario Yamasakiemu – ten odpowiada

Michael Chiesa chce za pomocą walki na chwyty rozwiązać swój „konflikt” z sędzią Mario Yamasakim.

Michael Chiesa nadal nie do końca potrafi pogodzić się z decyzją sędziego Mario Yamasakiego, który przerwał jego walkę wieczoru z Kevinem Lee podczas gali UFC Fight Night 112, oceniając, że Maverick nie broni się już inteligentnie przed duszeniem wpiętego za jego plecy rywala.

W rezultacie postanowił rzucić Yamasakiemu grapplerskie wyzwanie.

Chciałbym przetestować jego czarny pas piątego stopnia w przyjacielskim pojedynku grapplingowym i zobaczymy, czy jest tym, kim mówi, że jest.

– powiedział o Yamasakim w programie The MMA Hour Chiesa.

I nie mówię tego z wrogością, mówię tylko: 'Hej, jeśli jesteś czarnym pasem piątego stopnia, powinieneś potwierdzić swoją decyzję”. Jako że sam jestem ze sportów walki, jest to moje wyzwanie w jego kierunku, abyśmy spotkali się w walce wieczoru gali Onnit Invitational, która odbędzie się 30 września.

Yamasaki nieszczególnie jednak takowym pojedynkiem jest zainteresowany, o czym powiedział przydybany przez ekipę MMAFighting.com.

Mam 53 lata, już nie trenuję, jak więc mam to zrobić?

– powiedział sędzia.

I jaki sens ma moja walka z nim? Co to zmieni? Co chce tym udowodnić? To dziecinne. Nawet jeśli mnie złapie albo ja złapię jego, nie zmieni to niczego, co zdarzyło się w tamtej walce. Co on próbuje udowodnić?

Jeśli dam mi trochę czasu na treningi, mogę walczyć z nim na chwyty. Powiedzcie mu, żeby przyszedł do jednego z moich klubów. Żaden problem. Mam ich dziesięć w Stanach Zjednoczonych, więc może przyjść, kiedy tylko zechce.

Dopytywany z kolei o potencjalną walkę podczas zaproponowanej przez Chiesę gali Onnit Invitational, odparł:

Co on próbuje udowodnić? To chcę wiedzieć. Co by to zmieniło? Chce uwagi mediów i ma już uwagę mediów.
Po walce z Lee Chiesa złożył odwołanie, domagając się zmiany wyniku na no-contest, ale Komisja w Oklahomie odrzuciła go.

*****

Gracz postawił $150 tys. na zwycięstwo McGregora z Mayweatherem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply