„Wysysa z nich życie” – Michael Chandler pod wrażeniem Islama Makhacheva

Sobotni występ Islama Makhacheva wywarł wrażenie na wielu obserwatorach MMA.

Do powyższego grona zalicza się także były mistrz Bellatora oraz pretendent do pasa mistrzowskiego UFC, Michael Chandler, który wystąpił w roli analityka sportowego kanału ESPN.

Wspomniany przez Amerykanina Islam Makhachev zdominował zapaśniczo Thiago Moisesa, unieruchamiając go w parterze przez trzy rundy i ostatecznie dusząc w czwartej odsłonie.

Jestem pod wrażeniem – powiedział Chandler. – Dzisiejszej nocy wychodzę ze skóry zawodnika, mówię jako analityk. Wykonał fenomenalną robotę przeciwko twardemu rywalowi. Ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Islam Makhachev ustawia cię w takich pozycjach, że w zasadzie nie możesz się ruszyć. Thiago Moises potrafi fenomenalnie zmieniać pozycje. Wiedzieliśmy, że potrafi się kręcić, obracać, w górę, na dół, sweepowanie. Ale tutaj nie dał rady. Islam po prostu neutralizuje rywali. A tu nie chodzi o samą fizyczność, ale i o psychikę. O mentalność, emocje, kondycję. Wysysa z nich życie.

Mimo przekazanych koledze po fachu wyrazów uznania, Iron nie zapomina o tym, że sam jest przede wszystkim zawodnikiem.

Wierzy, że dałby radę sprostać Dagestańczykowi.

Czy jest w stanie utrzymać takie tempo przez dłuższy czas? Udowodnił, że może skończyć rywala w późniejszych rundach. Chociaż sądzę, że zapasy pokonują sambo, jak każdą inną sztukę walki. Być może pewnego dnia się przekonamy.


Do tej pory Amerykanin wystąpił w oktagonie dwukrotnie. W swoim debiucie błyskawicznie znokautował Dana Hookera, zaś w w drugim występie był o włos od sięgnięcia po porzuconą przez emerytowanego Khabiba Nurmagomedova koronę kategorii lekkiej.

Marzenia Chandlera o mistrzostwie pokrzyżował jednak Charles Oliveira, który mimo znalezienia się w ogromnych tarapatach w pierwszej rundzie, znokautował Michaela na początku drugiej odsłony.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

„Pieczęć postawiona!” – Chandler, Burns i inni pod wrażeniem występu Gamrota

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply