UFC

Michael Bisping zdradził, jakiego urazu doznał Conor McGregor, Dana White nie wyklucza emerytury Irlandczyka: „W lipcu stuknie mu 36. lat”

Michael Bisping ujawnił mgliste szczegóły na temat kontuzji Conora McGregora, która wykluczyła go z walki z Michaelem Chandlerem na UFC 303.

Sternik UFC Dana White nie wyklucza, że trzecie starcie z Dustinem Poirierem, które w 2021 roku przypłacił złamaniem nogi, było ostatnim w karierze Conora McGregora.

W zeszłym tygodniu powrotne starcie Irlandczyka z Michaelem Chandlerem, które miało zwieńczyć galę UFC 303 w Las Vegas, zostało odwołane. Wedle oficjalnej wersji, Notorious nabawił się urazu, który wykluczył go z zawodów.

W przestrzeni medialnej szybko pojawiły się jednak spekulacje, wedle których absencja Irlandczyka jest tak naprawdę podyktowana negocjacjami kontraktowymi. Goszcząc jednak u Jima Rome’a, Dana White kategorycznie takim pogłoskom zaprzeczył.

– Mówiłem to wielokrotnie w przeszłości i powiem to jeszcze raz – rzekł amerykański promotor. – Conor McGregor nigdy nie zrobił czegoś takiego. Conor McGregor nigdy w drodze do walki nie próbuje renegocjować kontraktu czy dostać więcej pieniędzy. Nigdy czegoś niczego, co choćby w minimalnym stopniu byłoby temu bliskie.

– Można na nim całkowicie polegać jako na partnerze biznesowym. Conor McGregor jest teraz kontuzjowany. Taka jest prawda. Nigdy czegoś takiego nie zrobił.

Wspaniałe relacje biznesowe pomiędzy Irlandczykiem i UFC wcale jednak nie oznaczają, że były podwójny mistrz powróci jeszcze w progi oktagon. Dana White nie wyklucza żadnego scenariusza.

– W lipcu Conorowi stuknie 36. lat – powiedział szef UFC. – Ma furę pieniędzy. Nigdy nie patrzę na gości tego rodzaju w ten sposób. Jon Jones? Kto wie – może jeszcze będzie walczył, a może nie będzie. Conor McGregor – może jeszcze będzie walczył, a może nie będzie. Nigdy nie wiadomo z gośćmi, którzy wchodzą na taki poziom. Nigdy nie wiesz, czy jeszcze kiedykolwiek ich zobaczysz.

Irlandczyk zabierał już głos po odwołaniu walki z Chandlerem. W krótkim oświadczeniu zapewnił, że ostatniego słowa nie powiedział i wróci silniejszy.

– Jest jeszcze jedna rzecz – kontynuował White. – Gdy robisz się coraz starszy, to – podobnie jak z końmi wyścigowymi – o wiele łatwiej doznajesz urazów. Częściej dopadają cię kontuzje niż wtedy, gdy byłeś młody. Nie masz też takiego ciśnienia, żeby wychodzić do walki z kontuzją, jakie miałeś, gdy byłeś młody, wygłodniały i spłukany.

Szczegóły dotyczące kontuzji Conora McGregora nie są znane, choć… Rąbka tajemnicy w temacie uchylił w swoim ostatnim podcaście były mistrz wagi średniej Michael Bisping.

– (John McCarthy) powiedział mi bez cienia wątpliwości, że ta walka się nie odbędzie – rzekł Brytyjczyk. – (McGregor) jest kontuzjowany, nabawił się urazu.

– Chodzi o nogę. Chodzi o tę nogę, którą złamał w walce z Dustinem Poirierem. Tytanowa piszczel nie dała rady.

Co dokładnie stało się Irlandczykowi? Nie wiadomo. Hrabia zastrzegł, że nie wie, jak poważny jest uraz Irlandczyka, a w konsekwencji jak długa czeka go rehabilitacja.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button