UFC

Conor McGregor przerywa ciszę po odwołaniu walki z Michaelem Chandlerem, jest pierwszy komentarz Dany White’a!

Conor McGregor i Dana White zabrali po raz pierwszy publicznie głos po odwołaniu walki tego pierwszego z Michaelem Chandlerem na UFC 303.

Conor McGregor opublikował pierwszy obszerny komentarz po tym, jak odwołano jego starcie z Michaelem Chandlerem, które miało zwieńczyć galę UFC 303, zaplanowaną na 29 czerwca w Las Vegas.

Starcie to – odwlekane od wielu, wielu miesięcy – stanowić miało dla Irlandczyka powrót do akcji po 3-letniej przerwie i porażce w trylogii z Dustinem Poirierem, którą przypłacił złamaniem nogi i w konsekwencji wielomiesięcznym rozbratem z oktagonem.

Niespełna dwa tygodnie temu nad walką McGregora z Chandlerem zebrały się pierwsze czarne chmury – a to za sprawą odwołania konferencji prasowej, która miała odbyć się w Dublinie. W przestrzeni medialnej pojawiły się spekulacje dotyczące możliwego urazu Irlandczyka. Z czasem co prawda pojawił się znów optymizm – UFC wznowiło promocję wydarzenia – ale kilka dni temu wszystko się posypało.

Dana White oficjalnie odwołał irlandzko-amerykańskie starcie, informując o kontuzji Notoriousa. Walką wieczoru UFC 303 ogłoszono rewanżową konfrontację na szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Alexem Pereirą i Jirim Prochazką.

W piątek głos po raz pierwszy po odwołaniu walki zabrał Iron, w swoim charakterystycznym filozoficznym tonie obwieszczając – w skrócie – że co nas nie zabije, to nas wzmocni. W sobotę pierwszego komentarza udzielił natomiast McGregor.

– Bardzo ciężko jest być wykluczonym z zaplanowanej powrotnej walki – napisał Conor na IG. – Doznałem kontuzji przed konferencją prasową, która wymagała więcej czasu na wyleczenie, aniżeli nam pozostało.

– Decyzja o przełożeniu walki nie została podjęta pospiesznie – ale w porozumieniu z moimi lekarzami, UFC i moją ekipą. Moi fani oraz mój przeciwnik zasługują na to, abym był w najlepszej formie na walkę i zrobimy to! Dziękuję za wiadomości wsparcia, jestem w dobrym nastroju i jestem pewien, że wrócę!

Póki co nie wiadomo, jakie są dalsze plany Dany White’a i spółki wobec Conora McGregora i Michaela Chandlera. Dziennikarz Ariel Helwani donosił kilka dni temu, że planowane jest przełożenie walki na sierpień lub wrzesień. Na to – tj. przełożenie pojedynku – wskazuje też powyższy wpis Irlandczyka.

W rozmowie ze Sports Business Journal sternik UFC krótko podsumował odwołanie walki Conora McGregora.

– Taki jest ten biznes – powiedział. – Tak to bywa. Od tej chwili nie będę w ogóle o tym mówił do czasu, aż będzie w pełni zdrów i gotów. Wtedy spojrzymy na sytuację i zobaczymy, co da się zrobić.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button