UFC

Mężczyzna i chłopiec – Luke Rockhold w 2 minuty trzy razy odklepuje Michaela Chiesę (VIDEO)

Luke Rockhold opublikował fragmenty z kulanki z Michaelem Chiesą, po raz kolejny potwierdzając swoje niebywałe umiejętności parterowe.

Były mistrz kategorii średniej UFC i Strikeforce Luke Rockhold zawsze słynął z niebywałej gry parterowej – przede wszystkim w pracy z góry.

Sam Khabib Nurmagomedov swego czasu przyznał, że trenując wspólnie z Amerykaninem w American Kickboxing Academy wiele nauczył się od niego na temat tego, jak poruszać się na górze, jak kontrolować rywali, znajdować czas i przestrzeń na rozpuszczenie rąk.

Zobacz także: Luke Rockhold twierdzi, że Jan Błachowicz nie lubi kopnięć na korpus

Posiadający czarny pas BJJ pod Leandro Vieirą Luke Rockhold to jednak także wyborny specjalista od poddań, który nie raz, nie dwa udowodnił, że w walce na chwyty radzi sobie wybornie.

Wczoraj opublikował nawet fragment 2-minutowej kulanki z wojującym obecnie w wadze półśredniej Michaelem Chiesą – również specjalizującym się w walce na chwyty posiadaczem purpury.

Przebieg treningu nie pozostawia żadnych wątpliwości, kto – delikatnie rzecz ujmując – był w nim górą…

Uważni obserwatorzy dostrzegą też, że powyższe sztuczki nie są niczym nowym w arsenale Luke’a Rockholda. Stosował je już przed laty – chociażby w starciu z Timem Boetschem, którego poddał kimurą, wcześniej unieruchamiając go w odwrotnym trójkącie.

W sobotę obaj zawodnicy – Rockhold i Chiesa – wejdą do oktagonu w ramach gali UFC 239 w Las Vegas. Rywalem debiutującego w 205 funtach Luke’a Rockholda będzie Jan Błachowicz, natomiast Michael Chiesa podejmie Diego Sancheza. Polski zawodnik przegrał przez poddanie tylko raz – prawie dwanaście lat temu. Natomiast Sanchez nie klepał jeszcze nigdy.

Luke nie ma zresztą wątpliwości, że gdy znajdzie się na górze, Błachowicz nie będzie miał żadnych szans – choć celuje raczej w ubicie Polaka niż poskręcanie. Ba, jest też przekonany, że w potencjalnym starciu z kingpinem 205 funtów Jonem Jonesem przewaga w parterze będzie należała do niego.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button