Max Holloway vs. Frankie Edgar na UFC 222


Max Holloway i Frankie Edgar skrzyżują pieści w walce o pas mistrzowski kategorii piórkowej podczas marcowej gali UFC 222 w Las Vegas.

Pojedynek o złoto kategorii piórkowej pomiędzy zasiadającym na jej tronie Maxem Hollowayem (19-3) i byłym mistrzem 155 funtów Frankiem Edgarem (22-5-1) odbędzie się 3 marca podczas gali UFC 222 w Las Vegas. O zestawieniu poinformował portal MMAJunkie.com.
Hawajczyk może pochwalić się spektakularną serią 12. kolejnych wiktorii, w tym dziewięcioma skończeniami. W zeszłym roku był widziany w oktagonie dwukrotnie. Najpierw w maju w starciu unifikującym pasy ubił Jose Aldo w trzeciej rundzie walki, a potem podczas grudniowej gali UFC 218 raz jeszcze zafundował Brazylijczykowi – który zastąpił kontuzjowanego Edgara – identyczny los.

Edgar stoczył w limicie 145 funtów łącznie dziewięć walk, zwyciężając siedem. Jedyne porażki zadał mu były mistrz Jose Aldo. Od czasu tej drugiej Edgar wygrał dwa starcia, najpierw wypunktowując Jedemy’ego Stephensa, a potem ubijając Yaira Rodrigueza.

Biorąc pod uwagę dyspozycję prezentowaną ostatnimi czasy przez Hawajczyka, trudno nie widzieć go w roli faworyta. Kluczem będzie dla niego oczywiście utrzymanie walki na nogach, bo tam dzięki swojemu bogatemu arsenałowi i doskonałym szlifom technicznym powinien mieć przewagę. Edgar potrafi co prawda jak mało kto łączyć uderzenia z zapasami, ale dobra praca na nogach i kapitalna kontrola dystansu mistrza mogą stanowić dla niego barierę nie do sforsowania. Jeśli jednak Frankie byłby w stanie przenosić walkę na dół, wtedy jego szanse na końcową wiktorię wyraźnie wzrosną.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Max Holloway – 1.50
Frankie Edgar – 2.50

Rozpiska UFC 222

145 lbs: Max Holloway (19-3) vs. Frankie Edgar (22-5-1)
265 lbs: Andrei Arlovski (26-15) vs. Stefan Struve (28-9)
135 lbs: Sean O’Malley (9-0) vs. Andre Soukhamthath (12-5)
185 lbs: Hector Lombard (34-8-1) vs. CB Dollaway (16-8)
135 lbs: Cat Zingano (9-2) vs. Ketlen Vieira (9-0)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #7 – NAJ w UFC w 2017 roku, proroctwa na 2018


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *