UFC

Hector Lombard wraca do akcji na UFC 222

Podczas marcowej gali UFC 222 Hector Lombard powalczy z CB Dollawayem o przerwanie czarnej serii czterech z rzędu porażek.

Prośby Hectora Lombarda (34-8-1), który niedawno domagał się walki, zostały wysłuchane. Kubańczyk powróci do oktagonu 3 marca w Las Vegas, podczas gali UFC 222 krzyżując pięści z CB Dollawayem (16-8). O zestawieniu poinformował portal ReviewJournal.com.
Ostatnie zwycięstwo w oktagonie 39-letni już Kubańczyk odniósł prawie cztery lata temu, wypunktowując Jake’a Shieldsa. Ostatnich czterech potyczek nie będzie jednak wspominał miło, bo wszystkie przegrał, z czego trzy przez nokauty. Najpierw ubił go Neil Magny, później Dan Henderson. W kolejnej walce Lombard przegrał na punkty z Johnym Hendricksem, by ostatnio – podczas wrześniowej gali UFC Fight Night 116 – paść pod ciosami Anthony’ego Smitha.

Młodszy od niego o pięć lat Amerykanin w swoim ostatnim występie odniósł niezwykle cenne zwycięstwo, podczas lipcowej gali TUF 25 Finale wypunktowując w jednorazowej wyprawie do 205 funtów Eda Hermana. Dzięki temu przerwał czarną serię trzech porażek – przez nokauty z Lyoto Machidą i Natem Marquardtem i przez decyzję z Michaelem Bispingiem.

Doberman będzie miał po swojej stronie gargantuiczną przewagę warunków fizycznych – i wydaje się, że może mieć to spore znaczenie, bo dynamika, szybkość i szczęka Lombarda najlepsze czasy mają już dawno za sobą. Kubańczyk i tak prawdopodobnie górował będzie nad Amerykaninem pod względem szybkościowym, a w półdystansie – jeśli się tam przedrze – jak najbardziej może go uśpić jakimś sierpem, ale biorąc pod uwagę formę, jaką ostatnio prezentuje, trudno mimo wszystko widzieć go w roli faworyta.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Hector Lombard – 2.25
CB Dollaway – 1.55

Rozpiska UFC 222

185 lbs: Hector Lombard (34-8-1) vs. CB Dollaway (16-8)
135 lbs: Cat Zingano (9-2) vs. Ketlen Vieira (9-0)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #1 – UFC Szanghaj, UFC 218, Johnson vs. Dillashaw, Joanna Jędrzejczyk

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button