Max Holloway daje Brianowi Ortedze techniczne rady w trakcie walki – VIDEO

Wygląda na to, że Max Holloway w trakcie walki z Brianem Ortegą wcielił się na chwilę w rolę… trenera!

Koncertowo rozbijając Briana Ortegę w drugiej obronie pasa mistrzowskiego wagi piórkowej podczas zeszłorocznej gali UFC 231, Max Holloway zaprezentował masę technicznych smaczków.

Dopiero teraz jednak, miesiąc po walce, media społecznościowe obiegła ta oto akcja.

Co my tutaj mamy? Na trzy minuty przed końcem walki – bo do piątej rundy T-City już nie wyszedł – Błogosławiony przechwytuje lewego prostego rywala, następnie unieruchamiając lewicę i wyprowadzając soczystego krosa. Ortega próbuje odpowiadać prawym, ale Holloway schodzi głową do boku, unikając ciosu. I teraz zaczyna się najlepsze – Hawajczyk ponownie chwyta lewicę pretendenta, unieruchamiając też dla bezpieczeństwa jego prawą rękę, by następnie… zademonstrować mu akcję, którą wykonał wcześniej? Pokazać, jak poprawnie wyprowadzić prawego sierpa? Opinie są podzielone. Technikę tę prezentuje jednak w zwolnionym tempie i bez intencji zadania obrażeń, a na koniec dokłada też pokazowego lewego sierpa.
Dominator 145 funtów ostatnimi czasy słynie z nietuzinkowych akcji w oktagonie. W pierwszej walce nie miał litości dla Jose Aldo, traktując go… hawajskimi liśćmi!

Póki co nie wiadomo nic o kolejnej walce Błogosławionego. W grę wchodzi jednak nie tylko trzecia obrona złota kategorii piórkowej, ale także przejście do wagi lekkiej.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply