UFC

Mauricio Rua vs. Rashad Evans w planach na UFC on FOX 19

Starcie Mauricio Shoguna Ruy i Rashada Evansa jest szykowane na galę UFC on FOX 19.

Pojedynek dwóch byłych mistrzów kategorii półciężkiej, Mauricio Shoguna Ruy (23-10) oraz Rashada Evansa (19-4-1) jest szykowany na galę UFC on FOX 19, która odbędzie się 16 kwietnia. Informację podał portal Globo i nie jest ona jeszcze oficjalna.

Obaj zawodnicy mieli zmierzyć się w 2011 roku – Shogun jako mistrz, Suga jako pretendent – ale kontuzja tego ostatniego wyeliminowała go z pojedynku. Zastępujący go Jon Jones demolką, jaką zafundował Brazylijczykowi, rozpoczął swoje panowania w dywizji.

34-letni Rua powraca po zwycięstwie nad Antonio Rogerio Nogueirą, które odniósł w sierpniu zeszłego roku na gali UFC 190, przypłacając je kontuzją ramienia. Wygraną przerwał serię dwóch kolejnych, brutalnych porażek przez nokaut, jakie zafundowali mu Dan Henderson oraz Ovince St. Preux. W ostatnich trzech latach Shogun zanotował tylko dwa zwycięstwa, przegrywając aż cztery razy.

36-letni Evans w drugiej połowie 2013 roku zaliczył dwie wygrane – nad Danem Hendersonem i Chaelem Sonnenem – przerywając serię dwóch porażek, jakie zafundowali mu Jon Jones i Antonio Rogerio Nogueira. Od prawie dwóch lat zmagał się jednak z kontuzją kolan i powrócił dopiero w październiku zeszłego roku, w rozczarowującym stylu ulegając Ryanowi Baderowi.

Zwycięzca pojedynku zyska kolejny argument na przedłużenie swojej kariery i – przy wyjątkowo pomyślnych wiatrach – włączenie się do rozgrywki o pas mistrzowski.

Obaj zawodnicy najlepsze lata mają już za sobą. Po ciężkich doświadczeniach lat minionych szczęka Shoguna nie jest już tak twarda, jaką była kiedyś i Brazylijczyk – pod skrzydłami Rafaela Cordeiro – stara się znaleźć nowy, bardziej taktyczny sposób na siebie. Evans z kolei stracił już swoją dawną dynamikę i szybkość, a w oktagonie bywa przeraźliwie bierny. O ile w stójce Rua może – choć wcale nie musi – mieć przewagę, to niewątpliwie zapasy będą stały po stronie Amerykanina. Pytanie, czy będzie się do nich odwoływał?

Aktualna rozpiska UFC on FOX 19:

155 lbs: Khabib Nurmagomedov (22-0) vs. Tony Ferguson (20-3)niepotwierdzone
205 lbs: Mauricio Rua (23-10) vs. Rashad Evans (19-4-1) – niepotwierdzone

Powiązane artykuły

Back to top button