UFC

„Nazywam go Rebeastie! Absolutny rzeźnik!” – Dana White zachwycony, Mateusz Rębecki w UFC!

Mateusz Rębecki w końcu dopiął swego – Polak podpisał kontrakt z organizacją UFC.
Pokonawszy podczas wtorkowej gali Contender Series w Las Vegas Rodrigo Lidio przez poddanie w pierwszej rundzie, Mateusz Rębecki otrzymał kontrakt z UFC. Po gali ogłosił to sternik amerykańskiego giganta Dana White.

– Moja ksywa dla tego gościa brzmi „Rebeastie” – powiedział wesoło Dana. – Gość jest absolutnym rzeźnikiem. Silny, nieprawdopodobnie ostry.
– Żeby wykręcić takie duszenie? A ten slam? Rodrigo ważył dzisiaj jakieś 180 funtów.

– Gościa będzie się świetnie oglądało. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co gość zwojuje w UFC. Chodź tutaj!

Tym samym szeregi amerykańskiego giganta wzmocniły się w sierpniu o drugiego zawodnika znad Wisły – w zeszłym tygodniu do UFC dołączył bowiem także Michał Figlak, który podczas sobotniej gali UFC Fight Night w Paryżu zadebiutuje w oktagonie w starciu z Faresem Ziamem.Niespełna 30-letni Chińczyk może pochwalić się serią aż trzynastu zwycięstw. Pozostaje niepokonany od ośmiu lat – wtedy doznał jedynek w karierze porażki, ulegając Pawłowi Kiełkowi.

W 2018 roku reprezentant Berserskers Team sięgnął po tytuł mistrzowski wagi lekkiej organizacji FEN, pokonując aktualnego czempiona KSW Mariana Ziółkowskiego. Tron obronił siedmiokrotnie.
Poza Polakiem kontrakty z UFC otrzymali wszyscy pozostali czterej zwycięzcy wtorkowej gali Contender SeriesYusaku Kinoshita, Sedriques Dumas, Viktoriya Dudakova oraz Blake Bilder.

Nie wiadomo póki co, kiedy Mateusz Rębecki zadebiutuje pod sztandarem nowego pracodawcy.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

Dodaj komentarz

Back to top button