KSWPolskie MMA

Mateusz Gamrot vs. Marian Ziółkowski nową walką wieczoru KSW 54

Nie dojdzie do hitowo zapowiadającej się konfrontacji Mateusza Gamrota z Shamilem Musaevem, ale Polak pozostał w rozpisce KSW 54.

Shamil Musaev (14-0) doznał kontuzji kolana wykluczającej go z walki o mistrzostwo kategorii lekkiej z Mateuszem Gamrotem (16-0), która miała uświetnić sobotnią galę KSW 54.

Kudowianin pojawi się jednak w sobotę w klatce – jego rywalem w pojedynku mistrzowskim będzie Marian Ziółkowski (21-7), który miał pierwotnie skrzyżować rękawice z Maciejem Kazieczką (6-1).

Nowym rywalem dla reprezentanta Ankosu MMA został natomiast debiutujący w KSW Karlo Caput (8-1).

O roszadach pierwotnie poinformowano na koncie Selfmade_MMA na Twitterze, a dziś rano walkę Gamrota z Ziółkowskim ogłosili oficjalnie organizatorzy.

Marian Ziółkowski miał już kilka miesięcy temu propozycję walki z Mateuszem Gamrotem, ale wówczas nie zdecydował się na ten krok z powodu zawirowań i ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.
Golden Boy zadebiutował w KSW w 2018 roku, we wziętej w zastępstwie walce przegrywając przez poddanie z Kleberem Koike Erbstem. Kilka miesięcy później rozbił jednak w pył na pełnym dystansie Grzegorza Szulakowskiego, a w kwietniu zeszłego roku ten sam los zafundował Gracjanowi Szadzińskiemu podczas gali KSW 48.

Mateusz Gamrot był ostatnio widziany w akcji podczas lipcowej gali KSW 53, koncertowo rozbijając w trzecim starciu Normana Parke’a i tym samym zostając pierwszym zawodnikiem w historii, który skończył Irlandczyka z Północy uderzeniami. Był to jego pierwszy występ od grudnia 2018 roku, gdy zdobył drugi pas – wagi piórkowej – rozbijając na pełnym dystansie Klebera Koike Erbsta.
Rozpiska KSW 54

Walka wieczoru

70,3 kg: Mateusz Gamrot (16-0) vs. Marian Ziółkowski (21-7) – o pas mistrzowski

Pozostałe

120,2 kg: Izu Ugonoh (0-0) vs. Quentin Domingos (5-1)
120,2 kg: Michał Andryszak (20-8) vs. Michał Kita (19-11-1)
70,3 kg: Maciej Kazieczko (6-1) vs. Karlo Caput (8-1)
61,2 kg: Paweł Polityło (4-2) vs. Bogdan Barbu (16-11)
70,3 kg: Łukasz Rajewski (9-6) vs. Bartłomiej Kopera (9-5)
70,3 kg: Sebastian Rajewski (8-5) vs. Armen Stepanyan (6-3)
77,1 kg: Adam Niedźwiedź (7-3) vs. Kacper Koziorzębski (6-2)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Śmieci jednego są skarbem dla drugiego” – Jones reaguje na mistrzowski status walki Błachowicz vs. Reyes

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

  1. Ch..,dupa i kamieni kupa. Rozleciały się dwie walki na które najbardziej czekałem. MMA to jest jednak ciężki sport dla fana. Który to już raz czekam, jaram się , a tu kontuzja, wpadka dopingowa, pandemia, etc . Ehh 😭

Dodaj komentarz

Back to top button