Mateusz Gamrot o Mansourze Barnaouim: „Myślałem, że jest trochę mniejszy”

Mateusz Gamrot nie lekceważy Mansoura Barnaouiego, z którym pójdzie w tany na KSW 35, ale zamierza podtrzymać status niepokonanego.

Jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników, niepokonany 25-letni Mateusz Gamrot w piątek na gali KSW 35 stanie przed prawdopodobnie największym wyzwaniem w karierze, mierząc się z innym perspektywicznym młodzianem, 23-letnim Mansourem Barnaouim

Generalnie czuję się wyśmienicie. Jest bardzo dobrze.

– stwierdził Gamer podczas media treningu w rozmowie z PolsatSport.pl.

Reprezentant Ankosu MMA potrzebował aż sześciu zwycięstw pod banderą KSW, aby w końcu otrzymać walkę o pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Jak by spojrzeć na resztę zawodników, to chyba żaden zawodnik nie czekał tak długo na walkę o pas. Siódma walka. Chyba że Mamed Khalidov, ale on jest osobno traktowany.

Barnaoui pomimo młodego wieku jest już bardzo dobrze znany na europejskiej scenie MMA. Jest mistrzem kategorii lekkiej brytyjskiej BAMMA, a do niedawna zasiadał też na tronie M-1 Global, ale Rosjanie zdecydowali się pozbawić go pasa, twierdząc, że podpisując kontrakt z KSW, naruszył postanowienia umowy, jaką z nim posiadali.

Podczas treningu medialnego w poniedziałek polski zawodnik miał okazję po raz pierwszy stanąć oko w oko z Francuzem.

Myślałem, że jest mniejszy trochę, ale bardzo istotne dla mnie jest, aby w czwartek na wadze miał 70 kilogramów.

Bije bardzo dobrze w stójce, idzie do przodu, bije kolana, łapie klincz. Jest bardzo dobry w parterze, poddaje ludzi, wpina się za plecy. Wszechstronny zawodnik, dobry, ale ja jestem przygotowany na niego. Wiem, jakie ma mocne strony, wiem, jakie ma słabe strony. Będzie dobrze.

W swojej dotychczasowej karierze Francuz przegrał tylko trzy pojedynki, wszystkie przez decyzje sędziowskie. Sposób znaleźli na niego dwaj obiecujący zawodnicy UFC, Kevin Lee i Islam Makhachev oraz ostatnio – w kategorii piórkowej – Ivan Buchinger.

Gamrot zamierza dołączyć do tej trójki, podtrzymując nieskazitelny rekord.

Plan mam, aby wygrać. Jestem przygotowany na trzy rundy ciężkiej wojny, ciężkiej bitki. Na to się nastawiam i z tym wychodzę do klatki.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply