M-1 Global daje KSW 48 godzin na zdjęcie Mansoura Barnaouiego z KSW 35

Wygląda na to, że zakontraktowanie przez KSW Mansoura Barnaouiego wywołało sporo komplikacji.

Rosyjska organizacja M-1 Global poinformowała o złożeniu pozwu sądowego przeciwko Mansourowi Barnaouiemu po tym jak zawodnik podpisał kontrakt z organizacją KSW, by na gali KSW 35 zmierzyć się z w walce o pas mistrzowski z Mateuszem Gamrotem.

Rosjanie poinformowali też o pozbawieniu Francuza pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej.

Gdy M-1 otrzymało potwierdzenie, że Mansour zaakceptował walkę pod banderą KSW, przedstawiciel M-1 próbował nawiązać kontakt z Mansourem i KSW, aby rozwiązać sytuację. Nasz reprezentant dostarczył zarządowi KSW kontrakt podpisany przez Mansoura.

– czytamy na oficjalnej stronie organizacji.

Gdy nasze próby konstruktywnego rozwiązania konfliktu zawiodły, a wyznaczone terminy zostały przekroczone, M-1 Global było zmuszone bronić dochodzić swoich praw w międzynarodowym sądzie. Mansour otrzyma wysoką karę oraz zakaz walki przez długi czas.

KSW otrzymało notyfikację od M-1 o 48-godzinnym terminie na odwołanie walki Mansoura. W przeciwnym razie zarówno organizacja, jak i Mansour Barnaoui zostaną automatycznie pozwani za naruszanie własności przed europejskim sądem.

Włodarze KSW nie zabrali jeszcze głosu w sprawie.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.