KSWPolskie MMA

Mariusz Pudzianowski vs. Szymon Kołecki walką wieczoru KSW 47

Pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Szymonem Kołeckim został zapowiedziany na galę KSW 47 w Łodzi.

Szymon Kołecki (6-1) rozstał się z organizacją Babilon MMA i podpisał kontrakt z KSW. To jednak nie wszystko, bo ogłoszono też oficjalnie, że w swoim debiucie były sztangista skrzyżuje rękawice z Mariuszem Pudzianowskim (12-6), a do walki dojdzie 23 marca podczas gali KSW 47 w Łodzi.
Szymon Kołecki przed dwoma dniami ogłosił zakończenie współpracy z organizacją Babilon MMA i tajemnicą poliszynela było, że zwiąże się z KSW.

Zawodową karierę były złoty i srebrny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów rozpoczął w 2017 roku, zwyciężając sześć pierwszych pojedynków – wszystkie przez nokauty w pierwszej rundzie. Podczas sierpniowej gali Babilon MMA 5 doznał jednak pierwszej zawodowej porażki, będąc zmuszonym uznać wyższość Michała Bobrowskiego.

Z kolei wojujący zawodowo od 2009 roku były strongman był ostatnio widziany w akcji podczas czerwcowej gali KSW 44, nie stanowiąc jednak większego wyzwania dla Karola Bedorfa, który poddał go w niespełna dwie minuty. W ten sposób seria trzech wiktorii Pudziana – z Popkiem Rakiem, Tyberiuszem Kowalczykiem i Jayem Silvą – dobiegła końca.

*****

KSW 46: Khalidov vs. Narkun II – wyniki, relacja i punktacja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button