Mariusz Pudzianowski poznał rywala na walkę wieczoru KSW 64

Matchmakerzy KSW powrócili do zestawienia Mariusza Pudzianowskiego z Bombardierem – ma ono uświetnić październikową galę KSW 64.

Podejście numer dwa! Rywalem anonsowanego już wcześniej na walkę wieczoru październikowej gali KSW 64 w Łodzi Mariusza Pudzianowskiego (15-7) będzie Serigne Ousmane Dia (2-0), czyli popularny Bombardier.
O zestawieniu doniósł dziennikarz WP Sportowe Fakty Artur Mazur. Szybko zostało też ono potwierdzone przez organizatorów.
Pierwotnie obaj zawodnicy mieli zmierzyć się podczas marcowej gali KSW 59. Jednak w ostatniej chwili senegalski zapaśnik doznał ataku wyrostka robaczkowego, będąc zmuszonym do wycofania się z zawodów. Na jego miejsce wszedł debiutujący w formule MMA, ściągnięty w ostatniej chwili Nikola Milanović, szybko przegrywając z Pudzianem przez techniczny nokaut.

Senegalski Bombardier miał powróci do klatki 25 września w ramach gali The Legends of K-1 w Pierre-Bénite, gdzie jego rywalem miał być Jerome LeBanner, ale legendarny francuski kickbokser nie zawiódł, swoim zwyczajem wycofując się z walki. Najprawdopodobniej otworzyło to drogę KSW do zestawienia Senegalczyka z Polakiem.44-letni Mariusz Pudzianowski może pochwalić się serią trzech zwycięstw. W pokonanym polu zostawiał kolejno Erko Juna, wspomnianego Nikolę Milanovicia oraz Łukasza Jurkowskiego, którego ubił podczas czerwcowej gali KSW 61. Wszystkie te potyczki wygrał przez techniczne nokauty.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Prawie 44-letni Bombardier ma na koncie dwa pojedynki w formule MMA, oba wygrane w pierwszych rundach. Pierwszy stoczył w 2018 roku, ubijając w 72 sekundy niejakiego Amadou Papisa Koneza, a drugi w 2020 roku, w 59 sekund kończąc Dana Podmore.
Rozpiska KSW 64

Walka wieczoru

+120,2 kg: Mariusz Pudzianowski (15-7) vs. Serigne Ousmane Dia (2-0)

Pozostałe

61,2 kg: Sebastian Przybysz (8-2) vs. TBA – o pas mistrzowski
65,8 kg: Robert Ruchała (5-0) vs. Patryk Kaczmarczyk (7-0)
77,1 kg: Michał Pietrzak (10-4) vs. Shamil Musaev (14-0)
52,2 kg: Karolina Owczarz (4-1) vs. TBA
83,9 kg: Cezary Kęsik (12-1) vs. Marcin Krakowiak (11-3)
83,9 kg: Albert Odzimkowski (11-5) vs. Jason Radcliffe (16-8)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply