KSWPolskie MMA

„Mariusz, mam nadzieję, że to słyszysz!” – Szpilka chce, aby Pudzian dał rewanż Materli, Kawulski komentuje!

Artur Szpilka zaapelował do Mariusza Pudzianowskiego, aby ten dał rewanżowe starcie Michałowi Materli – a do pomysłu tego odniósł się Maciej Kawulski.
Rozprawiwszy się z Mariuszem Pudzianowskim podczas gali KSW Colosseum II na Stadionie Narodowym – przetrwał pierwszą rundę na plecach, by w drugiej byłego strongmana znokautować – Artur Szpilka nieoczekiwanie zaapelował o zestawienie innej walki – Pudziana z Michałem Materlą.

Do pierwszej walki Pudzianowskiego z Berserkerem doszło przed rokiem. Zakończyła się ona zwycięstwem tego pierwszego przez ciężki nokaut. Szczecinianin nigdy nie ukrywał, że marzy o rewanżu.
W sobotę zaprawiony w bojach weteran dopisał do swojego bilansu drugie z rzędy zwycięstwo, nokautując faworyzowanego Radosława Paczuskiego.

Szpila nie ma wątpliwości, że jest to odpowiedni moment na zorganizowanie rewanżu Pudziana z Cipao.

– Michał wygrał, ja wygrałem – powiedział Szpila podczas spotkanie z dziennikarzami po walce. – Mariusz, mam nadzieję, że to słyszysz. Powinieneś moim zdaniem dać rewanż Michałowi, bo na to zasługuje. Tą walką pokazał, że to jest top, top, top KSW.

– Liczę na to, że Mariusz teraz ostatnią walkę, przedostatnią – nie wiem, ile będzie walczył – powinien dać Michałowi Materli, bo na to zasłużył, jak nikt inny.

Były strongman nie odniósł się jeszcze w żaden sposób do tych wypowiedzi. Głos na temat potencjalnego rewanżu zabrał natomiast współwłaściciel KSW Maciej Kawulski.

– Na pewni Cipek tego bardzo chce – powiedział polski promotor w rozmowie z Arturem Mazurem z Klatka po Klatce. – Nie wiem, czy Mariusz będzie chciał jeszcze raz wchodzić do tej samej rzeczki, tym bardziej jeśli ona smakuje zwycięstwem.– Z jego punktu widzenia to jest takie trochę: po co? Duże ryzyko. Niewiele możesz zyskać, bo już to masz. Wiele możesz stracić i jest bardzo prawdopodobne, że mogłoby się to tak potoczyć, bo nadal, jak widzimy, Cipek to bardzo groźny przeciwnik.

– Ciekawy potencjał…

Kawulski nie ukrywał natomiast, że starcie Materli z Paczuskim bardzo mu się podobało.

– Michał Materla to jest kwintesencja tego sportu w mikroskali – powiedział. – W tej walce był takim typowym sobą, więc można powiedzieć, że jeżeli o coś chodzi w uderzanych, fighterskich sportach indywidualnych, to o to, aby przynajmniej raz w walce był suspens – szala zwycięstwa przechyliła się na drugą stronę.
– Czasem dobrym zawodnikom zdarza się to w połowie walk w karierze. Cipkowi zdarza się to trzy razy w jednej walce, więc… To jest taki zawodnik, który z założenia wchodzi i dostarcza te emocje. Myślę, że to jest, nie wiem, algorytm jego sukcesu czy też energii, która przyciąga fanów.

– Strasznie się cieszę, że ludzie tak na niego reagują pomimo zmiennego szczęścia. Bardzo gratuluję mu tej walki – jak również jego przeciwnikowi, bo z nokautami nie ma dyskusji.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button