KSWPolskie MMA

Marian Ziółkowski poza KSW 76! Salahdine Parnasse z nowym rywalem!

Fatalne wieści! Starcie rozdającego karty w wadze lekkiej Mariana Ziółkowskiego z dominantem 66 kilogramów Salahdinem Parnasse nie odbędzie się na gali KSW 76.
Podczas gali KSW 75 ogłoszono, że starcie na szczycie kategorii lekkiej pomiędzy Marianem Ziółkowskim i Salahdinem Parnasse (16-1), które miało odbyć się podczas zaplanowanej na 12 listopada w Grodzisku Mazowieckim gali KSW 76, nie dojdzie do skutku. Polak nabawił się kontuzji kolana oraz zakażenia bakteryjnego, co oznacza, że w tym roku do klatki już nie wróci.
Nowym przeciwnikiem Francuza został były pretendent do złota wagi lekkiej Sebastian Rajewski, który jako jedyny zaakceptował ofertę ze strony matchmakerów polskiej organizacji.

Na szali pojedynku znajdzie się tymczasowy tytuł mistrzowskim wagi lekkiej.

Sebastian Rajewski był ostatnio widziany w akcji w czerwcu, ulegając w mistrzowskim starciu Golden Boyowi jednogłośną decyzją sędziowską. Zawiesił jednak warszawiakowi poprzeczkę bardzo wysoko. Wcześniej natomiast płocczanin wygrał trzy kolejne pojedynki. Obecnie jest sklasyfikowany na 5. miejscu w oficjalnym rankingu wagi lekkiej KSW.Salahdine Parnasse wygrał osiem z dotychczasowych dziewięciu walk pod sztandarem KSW, jedynej porażki – później pomszczonej – doznając z rąk Daniela Torresa. Obecnie może pochwalić się serią trzech zwycięstw. Ostatnio gościł w klatce w marcu, poddając Daniela Rutkowskiego.

Co ciekawe, w debiucie nad Wisłą Francuz mierzył się z bratem Sebastiana, Łukaszem Rajewskim. Wygrał ten pojedynek większościową decyzją.
Goszczący w studio matchmaker KSW Wojsław Rysiewski zapowiedział, że Marian Ziółkowski powróci do akcji w przyszłym roku – prawdopodobnie na jego początku – stając w szranki ze zwycięzcą konfrontacji Salahdine’a Parnasse’a z Sebastianem Rajewskim.

Poniżej aktualna rozpiska gali.

Rozpiska KSW 76

Walka wieczoru

70,3 kg: Salahdine Parnasse (16-1) vs. Sebastian Rajewski (12-7) – o tymczasowy pas mistrzowski

Pozostałe

77,1 kg: Adrian Bartosiński (11-0) vs. Krystian Kaszubowski (10-2)
83,9 kg: Paweł Pawlak (10-4-1) vs. Bartosz Leśko (12-2-2)
77,1 kg: Brian Hooi (18-9) vs. Artur Szczepaniak (8-1)
83,9 kg: Albert Odzimkowski (12-6) vs. TBA

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button