KSWPolskie MMA

Marcin Wójcik vs. Karol Celiński i Rafał Moks vs. Robert Radomski na KSW 35

Pojedynki Marcina Wójcika z Karolem Celińskim i Rafała Moksa z Robertem Radomskim zostały dodane do rozpiski gali KSW 35.

Konfrontacja Sztuk Walki podczas Forum MMA poinformowała o nowej walce, która odbędzie się na gali KSW 35, zaplanowanej na 27 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie. W kategorii półciężkiej zmierzą się mający za sobą świetny powrót do organizacji Marcin Wójcik (8-4) z doświadczonym Karolem Celińskim (12-6).

26-letni Wójcik znajduje się obecnie na fali sześciu zwycięstw – trzy odniósł pod banderą PLMMA, dwa kolejne dołożył w FEN, by następnie po kilku latach ponownie związać się z KSW. W powrotnej walce, na gali KSW 34 w marcu tego roku, w doskonałym stylu rozprawił się z Tomaszem Kondraciukiem.

35-letni Celiński walczy pod banderą KSW ze zmiennym szczęściem. W debiucie uległ Goranowi Reljicowi, by następnie po bardzo efektownej i krwawej walce pokonać wspomnianego już Kondraciuka, ale ostatnio, na gali KSW 31 w maju zeszłego roku, szybko przegrał przez poddanie z aktualnym mistrzem Tomaszem Narkunem.

Cebula najlepiej czuje się w stójce, gdzie może zaprzęgać do działania swój mocny boks. Wydaje się, że właśnie na nogach będzie chciał utrzymać ten pojedynek, ale nawet tam będzie musiał mieć się na baczności, bo umiejętności kickbokserskie, jakie w ostatnim starciu zaprezentował Wójcik, mogą robić wrażenie. Pochodzący z Piły zawodnik będzie też mógł odwoływać się do zapasów i walki z góry, w których to elementach również jest mocny. Wreszcie znaczenie może – choć nie musi – mieć różnica wieku obu zawodników – Wójcik jest o dziewięć lat młodszy rywala.

Ponadto na gali odbędzie się też starcie w kategorii półśredniej pomiędzy Rafałem Moksem (10-8), który powraca po dwóch porażkach, z Aslamnekiem Saidovem i Jimem Wallheadem, oraz Robertem Radomskim (12-3), który z kolei ostatnio wypunktował Mateusza Piskorza, wcześniej odklepując w walce z Rafałem Błachutą.

Rozpiska KSW 35

84 kg: Mamed Khalidov (31-4-2) vs. Aziz Karaoglu (9-6) – o pas kategorii średniej
84 kg: Michał Materla (22-5) vs. Kendall Grove (23-15)
120 kg: Mariusz Pudzianowski (9-4) vs. Marcin Różalski (5-4)
70 kg: Mateusz Gamrot (10-0) vs. TBA
66 kg: Filip Wolański (9-1) vs. Marcin Wrzosek (10-3)
70 kg: Łukasz Chlewicki (13-4-1) vs. Miraf Piraev (13-1-1)
77 kg: Kamil Szymuszowski (14-4) vs. Mindaugas Verzbickas (10-3-1)
93 kg: Marcin Wójcik (8-4) vs. Karol Celiński (12-6)
77 kg: Rafał Moks (10-8) vs. Robert Radomski (12-3)

Wszystkie wiadomości o gali: KLIK

Powiązane artykuły

Back to top button