Filip Wolański zastępuje Anzora Azhieva, powalczy z Marcinem Wrzoskiem na KSW 35

Federacja KSW zakontraktowała Filipa Wolańskiego, który zadebiutuje w klatce największej polskiej organizacji na KSW 35.

Anzor Azhiev nabawił się kontuzji stopy i zmuszony był wycofać się z pojedynku przeciwko Marcinowi Wrzoskowi (10-3) na gali KSW 35. Organizacja znalazła jednak bardzo mocne zastępstwo w osobie piekielnie utalentowanego Filipa Wolańskiego (9-1).

24-latek z Krakowa znajduje się obecnie na fali ośmiu zwycięstw. Ostatnio widziany był w akcji w październiku zeszłego roku, pokonując na gali Incredible Fighting Night 1 solidnego Sergeja Grecicho. W swoim sportowym CV ma też między innymi Arbiego Shamaeva czy Aleksandra Rajacica.

Marcin Wrzosek przed dołączeniem do 22. sezonu TUF wygrał cztery walki z rzędu, tocząc boje dla czterech różnych organizacji. W TUF 22 dotarł do półfinału, debiutując w oktagonie UFC w grudniu ubiegłego roku – po niejednogłośnej decyzji przegrał jednak z Julianem Erosą i jego przygoda z amerykańskim gigantem dobiegła końca.

Pojedynek zapowiada się jako klasyczna konfrontacja uderzacza z grapplerem. Wolański prezentuje się doskonale na nogach, będąc jednym z najlepiej technicznie poukładanych polskich zawodników w szermierce na pięści i kopnięcia. Wrzosek zrobi wszystko, aby przenosić walkę do parteru – jeśli będzie w stanie to robić, powinien mieć przewagę w walce na chwyty, ale defensywne zapasy krakowianina wespół z jego mobilnością stanowić będą nie lada przeszkodę. W stójce natomiast karty rozdawać powinien 24-latek.

Gala KSW 35 odbędzie się 27 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Oto jej aktualna rozpiska:

84 kg: Mamed Khalidov (31-4-2) vs. Aziz Karaoglu (9-6) – o pas kategorii średniej
84 kg: Michał Materla (22-5) vs. Kendall Grove (23-15)
120 kg: Mariusz Pudzianowski (9-4) vs. Marcin Różalski (5-4)
70 kg: Mateusz Gamrot (10-0) vs. TBA
66 kg: Filip Wolański (9-1) vs. Marcin Wrzosek (10-3)
70 kg: Łukasz Chlewicki (13-4-1) vs. Miraf Piraev (13-1-1)
77 kg: Kamil Szymuszowski (14-4) vs. Mindaugas Verzbickas (10-3-1)

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. Pingback: Filip Wolański: "Jestem zadowolony z kontraktu z KSW, nie ma na co czekać" - Lowking.pl

  2. Pingback: Filip Wolański robi boksy przed KSW 35 - video - Lowking.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply