Cage WarriorsPolskie MMA

Marcin Wójcik znokautowany w Londynie na Cage Warriors 102 – VIDEO

Nie udała się Marcinowi Wójcikowi wyprawa do Londynu na galę Cage Warriors 102 – polski zawodnik dominował zapaśniczo przez prawie dwie rundy, ale ostatecznie przegrał z Modestasem Bukauskasem przez nokaut.

Nie udał się debiutancki bój Marcinowi Wójcikowi (11-7) pod banderą Cage Warriors – wracający do kategorii półciężkiej Polak przegrał w Londynie z Modestasem Bukauskasem (8-2) przez techniczny nokaut w rundzie drugiej.
Wójcik szybko poszukał obalenia, przyszpilając Bukauskasa do siatki – i bach, Litwin na plecach! Polak próbuje ustabilizować pozycję, ale Bukauskas wraca przy ogrodzeniu na nogi. Klincz. Kolana na korpus w wykonaniu jednego i drugiego. Marcin trzyma rywala na siatce. Walka o podchwyty. W końcu jednak Bukauskas wraca na środek klatki. Lowking Wójcika. Seria prostych Litwina. Potężny prawy Polaka pruje powietrze. Nasz zawodnik wywiera presję, ponownie schodzi nisko, wybiera rywala w pasie i rzuca go na plecy. Kapitalny prawy z góry autorstwa Wójcika. Bukauskas wije się, próbuje wstawać, ale Polak w pozycji bocznej. Nasz zawodnik podnosi pozycję, ale nie pozwala wstać Bukauskasowi. Na półtorej minuty przed końcem Litwin wraca jednak na nogi przy siatce – ale Wójcik dręczy go w klinczu. Minuta do końca. Bukauskas łapie dystans, przenosi walkę na środek klatki. Trafia krosem, potem dokłada frontala – ale Polak schodzi do jego bioder, wynosi go i ponownie ciska oponentem o deski. Na koniec rundy trafia jeszcze dobrym prawym.

Runda druga. Litwin agresywniejszy. Korzysta z prostych. Wójcik odpowiada lowkingami. Srogi middlekick autorstwa Bukasuskasa. Polak naciera, stara się zamknąć oponenta na siatce. Bomba z prawej – ale w powietrze. Nasz zawodnik nie daje jednak rywalowi miejsca i czasu na rozpuszczanie uderzeń. W końcu schodzi pod ciosami Bukauskasa i dopada go w klinczu pod ogrodzeniem. Wyniesienie – i Litwin leży! Pozycja boczna dla Wójcika. Bukauskas odzyskuje półgardę – i wraca na nogi. Reprezentant Polski trzyma go jedna na siatce. Klincz. Kolana na korpus w wykonaniu Bukauskasa. Marcin pracuje nad obaleniem, ale Litwin dobrze się broni. Półtorej minuty do końca. W końcu Wójcik ponownie schodzi nisko, wynosi rywala i kładzie go na plecach. Bukauskas wraca jednak na nogi – i rozpuszcza ręce! Wójcik wyraźnie zmęczony, cofa się na ogrodzenie! Próbuje odpowiadać, ale nie trafia – Bukauskas podkręca natomiast tempo, trafia kolanami na głowę z tajskiej klamry! Rozpuszcza ręce! Polak cofa się, wyraźnie podłamany! Obrotówka Litwina – wchodzi czysto na wątrobę! Wójcik klei łokieć, ale Bukauskas rozpuszcza ręce! Polak ma dość, osuwa się przy siatce, nie dając sędziemu wyboru!

Polski zawodnik przegrywa w ten sposób drugi pojedynek z rzędu. Wcześniej, jeszcze pod banderą KSW, został znokautowany kopnięciem na wątrobę przez Scotta Askhama.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button