UFC

Marcin Tybura wraca do oktagonu UFC – znamy nieoficjalnie rywala, datę i miejsce!

Wedle nieoficjalnych doniesień, Marcin Tybura powróci do akcji przy okazji sierpniowej gali UFC Fight Night w Las Vegas.

Nie we wrześniu w Paryżu z Cirylem Gane, a w sierpniu Las Vegas z Sergeyem Spivakiem (16-4) zmierzy się Marcin Tybura (25-8).

W zeszłym tygodniu Polak zdradził, że zna już szczegóły swojej kolejnej walki. Wedle nieoficjalnych doniesień dziennikarza Alexa Behunina, rywalem Tybura będzie jego stary znajomy, Sergey Spivak. Starcie zaplanowano na 10 sierpnia przy okazji gali UFC Fight Night w Las Vegas w UFC APEX.

Do pierwszej walki obu zawodników doszło w lutym 2020 roku. Dla Polaka, który podchodził do niej po dwóch z rzędu porażkach i z czterema przegranymi w pięciu poprzednich występach, był to bój o być albo nie być w UFC. Uniejowianin wygrał wtedy jednogłośną decyzją sędziowską.

Od czasu tamtego pojedynku Marcin Tybura stoczył dziewięć walk, siedem z nich kończąc w glorii zwycięzcy. Dwukrotnie był bliski przedarcia się do ścisłej czołówki, ale zmuszony był uznawać wyższość Alexandra Volkova i Toma Aspinalla. Ostatni pojedynek nasz zawodnik stoczył w marcu, po świetnym widowisku poddając Taia Tuivasę. Marcin okupuje obecnie 8. miejsce w rankingu wagi ciężkiej.

Także Sergey Spivak od czasu porażki z Polakiem gruszek w popiele nie zasypiał. Stoczył osiem walk, sześć z nich zwyciężając. Ulegał jedynie ścisłej czołówce w osobach Toma Aspinalla i ostatnio – tj. we wrześniu zeszłego roku – Ciryla Gane’a. Mołdawianin jest sklasyfikowany na 9. pozycji w rankingu.

Pojedynek ten nie zapowiada się na spacerek dla Marcina Tybury, starszego o prawie dekadę od Sergeya Spivaka. W pierwszej walce Mołdawianin miał swoje dobre momenty stójkowe, ale nie był w stanie obronić obaleń polskiego zawodnika, sporo czasu spędzając na plecach. Jeśli podrasował defensywę przed obaleniami, Polak może mieć problemy. Z drugiej zaś strony, wydaje się, że stójka uniejowianina też uległa poprawie, a dodatkowo będzie miał on po swojej stronie przewagę doświadczenia.

Marcin Tybura vs. Sergey Spivak 2 - kto wygra?

Przewidywane kursy bukmacherskie


Marcin Tybura – 1.60
Sergey Spivak – 2.20

Wstępny typ

Marcin Tybura


Rozpiska UFC Vegas

145 lb: Jarno Errens (14-5-1) vs. Youssef Zalal (14-5-1)
265 lb: Marcin Tybura (25-8) vs. Sergey Spivak (16-4)
265 lb: Karl Williams (10-1) vs. Jhonata Diniz (7-0)
125 lb: Allan Nascimento (20-6) vs. Jafel Filho (16-3)
170 lb: Danny Barlow (8-0) vs. Uros Medic (10-2)

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button