Marcin Held zmierzy się z byłym mistrzem podczas gali ACA 92 w Warszawie

Wedle nieoficjalnych doniesień, Marcin Held zmierzy się z piekielnie mocnym Abdulem-Azizem Abdulbakhabovem podczas lutowej gali ACA 92 w Warszawie.

W swoim trzecim występie pod banderą ACA (wcześniej ACB) Marcin Held (25-7) stanie przed nie lada wyzwaniem. Wedle nieoficjalnych doniesień dziennikarza Azamata Bostanova, rywalem polskiego zawodnika będzie podczas zaplanowanej na 15 lutego w Warszawie gali będzie były mistrz Abdul-Aziz Abdulvakhabov (15-2).
Od czasu rozstania z UFC zwycięskim bojem z Nasratem Haqparastem Marcin Held stoczył pod sztandarem ACA dwa wygrane starcia. W debiucie w nieco ponad minutę poskręcał Callana Pottera, by podczas listopadowej gali ACB 90 ten sam los zafundować Musie Khamanaevowi, nie ukrywając następnie aspiracji mistrzowskich.

Abdul-Aziz Abdluvakhabov wojuje pod banderą czeczeńskiej organizacji od 2014 roku. Wygrał pierwsze dziewięć walk, zdobywając pas mistrzowski wagi lekkiej. W pokonany polu zostawiał między innymi Eduarda Vartanyana – dwukrotnie – i Aliego Bagova – również dwukrotnie. Ostatnio był widziany w akcji podczas wrześniowej gali ACB 89, po raz trzeci stając naprzeciwko Bagova. Po kapitalnym pojedynku zmuszony był uznać wyższość Hulka, tracąc złoto.

Poniżej ta właśnie walka.

Pokonanie Abdulvakhabova stanowić będzie milowy krok na drodze Helda do walki o pas mistrzowski kategorii lekkiej czeczeńskiej organizacji.

*****

Komplet informacji o UFC 231 – godziny transmisji, ciekawostki, fakty, statystyki
Typowanie gali UFC 231
Analiza walki Holloway vs. Ortega
Analiza walki Jędrzejczyk vs. Shevchenko

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply