Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

Marat Balaev zakończył sportową karierę

Były mistrz kategorii piórkowej ACA Marata Balaev ogłosił zakończenie sportowej kariery.

W sobotę karierę zakończył jeden z najbardziej charakternych zawodników na rosyjskiej scenie MMA, 45-letni prawie Marat Balaev (11-3).

W walce wieczoru gali ACA 116 Osetyniec skrzyżował rękawice z Felipe Froesem, ale pojedynku tego miło wspominał nie będzie, bo padł pod ciosami Brazylijczyka na początku trzeciej rundy.

https://www.youtube.com/watch?v=JU_rY4NFLUo

Co ciekawe, na szali walki miał znaleźć się tytuł mistrzowski kategorii piórkowej – i znalazł się, ale tylko dla Rosjanina. Brazylijczyk stracił bowiem pas na ważeniu, nie mieszcząc się w mistrzowskim limicie.

– Czuję, że już nie daję rady, więc mogę stwierdzić, że była to moja ostatnia walka – powiedział Balaev w wywiadzie po walce. – Przepraszam, że nie spełniłem pokładanych we mnie nadziei. Chciałem postawić na koniec pieczęć, zakończyć to wszystko ładnie, ale się nie udało. Nieco wcześniej dałbym radę, ale teraz czuję, że jest inaczej. Nie tyle fizycznie co mentalnie.

Marata Balaev rozpoczął zawodową karierę bardzo późno, bo dopiero w 2013 roku – miał już wtedy na karku 37 lat. Powód? Wcześniej odsiadywał dziesięć lat za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Pomimo zaawansowanego wieku słynący z nieprawdopodobnego serca do walki i zapaśniczego nastawienia Motywator wygrał dziewięć pierwszych pojedynków, sięgając po pas mistrzowski kategorii piórkowej ACA i raz go broniąc. Tytuł odebrał mu jednak w rewanżu Yusuf Raisov.

Później urodzony w Turkmenistanie zawodnik stawał jeszcze dwa razy przed szansami na odzyskanie złota. W marcu 2019 roku przegrał jednak jednogłośnie po nieprawdopodobnym boju z Salmanem Zhalmadaevem, a w piątek zmuszony był uznać wyższość wspomnianego Felipe Froesa. Poniżej świetny dokument z jego wojny z Zhalmadaevem.

https://www.youtube.com/watch?v=N0vZE1y6Gv0

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button