„Mamy z Khabibem taki sam styl” – Islam Makhachev o walce z RDA i niedoszłym starciu z Charlesem Oliveirą

Sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu 155 funtów Islam Makhachev planuje zdominować zapaśniczo Rafaela dos Anjosa.

Rozpędzony serią sześciu zwycięstw Islam Makhachev powróci do oktagonu przy okazji październikowej gali UFC 254, krzyżując pięści z byłym mistrzem wagi lekkiej Rafaelem dos Anjosem.

Dagestańczyk nie ukrywał jednak ostatnimi czasy, że najchętniej stanąłby w szranki z Charlesem Oliveirą. Brazylijczyk pójdzie jednak w październiku oktagonowe tany z Beneilem Dariushem.

Dlaczego to właśnie zwycięskiego w ostatnich siedmiu pojedynkach Do Bronxa chciał Islam? O to zapytano go w rozmowie z Vestnik MMA.
– Po pierwsze, jest w rankingu nade mną – powiedział Dagestańczyk (za MMARusContext). – Ma bardzo dobrą serię zwycięstw. Wierzyłem też, że to jego zaproponuje mi UFC. Od strony stylu walki to dla mnie dobre zestawienie. Jest mocny w parterze, ale myślę, że da się go skontrolować.

Jak natomiast doszło do zestawienia walki z powracającym do kategorii lekkiej po trzech latach wojaczki w 170 funtach Rafaelem dos Anjosem?

– W ogóle nie byłem w to zaangażowany – powiedział Islam. – Po prostu dali mi nazwisko i od razu się zgodziłem, bo zawsze mam problemy ze znajdowaniem rywali. To znane nazwisko i były mistrz UFC, więc od razu się zgodziłem.

Rafael dos Anjos to stary znajomy dagestańskiej ekipy, bo w 2014 roku mierzył się z Khabibem Nurmagomedovem. Dagestańczyk zdominował wówczas zapaśniczo Brazylijczyka, a jego zmarły na początku lipca ojciec uznał tamten pojedynek za najważniejszy w karierze syna.

Czy zatem Khabib pomoże Islamowi w ustaleniu planu walki na RDA?– Jeśli mam być szczery, to nie mamy jeszcze planu – powiedział Makhachev. – Obejrzymy jego walki, przeanalizujemy je i zrobimy taktykę. Jeszcze się tym nie zajęliśmy.

– Myślę jednak, że plan będzie taki sam jak Kjabiba. Na ogół mamy ten sam styl. W stójce przede wszystkim presja, atak, a gdy pojawi się okazja, przenosimy walkę do parteru.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Śmieci jednego są skarbem dla drugiego” – Jones reaguje na mistrzowski status walki Błachowicz vs. Reyes

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply