UFC

Mamy walkę wieczoru! Mateusz Gamrot vs. Rafael Fiziev potwierdzone!

Po wielu tygodniach oczekiwań w końcu znamy szczegóły kolejnej walki Mateusza Gamrota – Polak zmierzy się z Rafaelem Fizievem, co oficjalnie potwierdził sternik UFC Dana White.

Pojedynek Mateusza Gamrota z Rafaelem Fizievem został oficjalnie zapowiedziany przez szefa organizacji UFC Danę White’a w rozmowie z ESPN.com.

Starcie to uświetni galę UFC Fight Night, która odbędzie się 23 września w Las Vegas. Odbędzie się zatem na dystansie pięciu rund. Dla obu zawodników będzie to druga w karierze w UFC walka wieczoru.

Sklasyfikowany na 7. miejscu w rankingu wagi lekkiej Gamer nie był widziany w oktagonie od marca tego roku, gdy we wziętym w zastępstwie pojedynku pokonał Jalina Turnera niejednogłośną decyzją sędziowską. Powrócił tym samym na zwycięskie tory po zeszłorocznej porażce z Beneilem Dariushem. Bilans walk Polaka w oktagonie wynosi 5-2.

Rafael Fiziev okupuje 6. pozycję w klasyfikacji. Ostatni pojedynek także stoczył w marcu, ulegając większościowo Justinowi Gaethje. Tym samym seria jego sześciu wiktorii dobiegła końca.

Ataman to kapitalny uderzacz – szybki jak błyskawica, dysponujący przebogatym arsenałem ciosów i kopnięć. Nie ulega wątpliwości, że w obszarze kickbokserskim Mateusz Gamrot będzie musiał piekielnie uważać. Będzie igrał tam z ogniem.


Postaw na Jana Błachowicza i zgarnij 300 PLN


Polak swoich szans będzie najprawdopodobniej upatrywał w obszarze zapaśniczo-parterowym. Pytanie, czy będzie w stanie przenosić walkę do parteru? Fiziev lebiegą pod kątem defensywy przed obaleniami nie jest – jego skuteczność w tym obszarze wynosi aż 90% – wobec czego naszego zawodnika czeka trudne zadanie. Z drugiej zaś strony, z zapaśnikiem pokroju Gamrota jeszcze nie walczył. Wydaje się też, że Polakowi służyć może 5-rundowy dystans pojedynku.

Przewidywane kursy bukmacherskie


Mateusz Gamrot – 2.15
Rafael Fiziev – 1.70

Wstępny typ

Mateusz Gamrot

Ten sondaż jest zakończony (od 11 miesięcy).

Mateusz Gamrot vs. Rafael Fiziev - kto wygra?

Mateusz Gamrot
76.48%
Rafael Fiziev
23.52%

Rozpiska UFC Vegas: Gamrot vs. Fiziev

Walka wieczoru

155 lb: Mateusz Gamrot (22-2) vs. Rafael Fiziev (12-2)

Pozostałe

145 lb: Bryce Mitchell (15-1) vs. Dan Ige (17-6)
125 lb: Bruno Silva (13-5-2) vs. Cody Durden (15-4-1)
115 lb: Mizuki Inoue (14-6) vs. Hannah Goldy (6-3)
145 lb: Charles Jourdain (14-6-1) vs. Ricardo Ramos (16-4)
265 lb: Jake Collier (13-9) vs. Mohammed Usman (9-2)
135 lb: Montserrat Rendon (5-0) vs. Tamires Vidal (7-1)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button