KSWPolskie MMA

Mamed Khalidov: „Mańkowski? Czemu nie!”

Mistrz kategorii średniej Mamed Khalidov wyraża gotowość do walki z mistrzem kategorii półśredniej Borysem Mańkowskim na gali KSW 39.

Ledwie Borys Mańkowski rzucił wyzwanie Mamedowi Khalidovowi, z którym chciałby skrzyżować rękawice 27 maja na gali KSW 39 na Stadionie Narodowym, a już mamy odpowiedź tego ostatniego. W rozmowie z Arturem Mazurem z WP Sportowe Fakty Khalidov nie tylko ujawnił, że chciał się wcześniej bić z mistrzem kategorii ciężkiej Fernando Rodriguesem Juniorem, ale też przyjął propozycję walki z Diabłem Tasmańskim.
Cały czas szukam nowych wyzwań. Jestem otwarty na walki w różnych kategoriach wagowych. Mańkowski? Czemu nie! To młody, utalentowany, bardzo dobry zawodnik. Zapytajcie właścicieli federacji KSW, czy chcą takiego starcia i zadzwońcie do mnie w marcu.

– powiedział mistrz kategorii średniej KSW.

Sytuacja jednak jest skomplikowana, bo 11 marca na gali ACB 54 w Manchesterze zawodnik z Olsztyna pójdzie w tany z Lukiem Barnattem i nie wydaje się szczególnie prawdopodobne, by KSW ogłosiło nazwisko jego rywala wcześniej. Jeśli bowiem Khalidovowi powinęłaby się noga, niewykluczone, że polski gigant spróbuje zestawić jego rewanż z Brytyjczykiem na KSW 39 – co, nawiasem mówiąc, łatwe nie będzie, bo przed Barnattem otworzy się wówczas wiele nowych możliwości.

*****

Sierpem #52: Jak Masvidal rozstrzelał Kowboja

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button