„Mam nadzieję, że po naszej rozmowie Pan Premier…” – Jan Błachowicz komentuje spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim

Opromieniony spektakularnym sobotnim zwycięstwem Jan Błachowicz jest rozchwytywany przez fanów, dziennikarzy i… polityków.

Dziś przed południem świeżo upieczony mistrz kategorii półciężkiej UFC i autor największego sukcesu w dziejach nadwiślańskiego MMA Jan Błachowicz spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim.

– Rano odwiedził mnie sam Mistrz Jan Błachowicz – napisał premier. – Nowy król, czy jak wolą branżowi specjaliści, książę MMA z Cieszyna, to nie tylko wielki sportowiec, ale także fantastyczny człowiek.

– Porozmawialiśmy trochę przy kawie o sportowej codzienności i wielkich planach na przyszłość, ale też pożartowaliśmy i obejrzeliśmy piękny mistrzowski pas federacji UFC (robi wrażenie!).

– Chciałbym codziennie spotykać ludzi z taką pasją i determinacją jak Jan! Dziękuję Mistrzu!

Również cieszynianin krótko podsumował w mediach społecznościowych spotkanie.

– Dziękuję za zaproszenie ze strony Pana Premiera – napisał. – Zarówno dla mnie, jak i środowiska MMA to dowód na to, że nasza dyscyplina jest nie tylko popularna, ale również zauważalna przez najważniejsze osoby w Polsce. To zaszczyt być ambasadorem tego niesamowitego sportu.
Cieszyński Książę dodał jeszcze jeden wpis…

– Mam nadzieję, że po naszej rozmowie Pan Premier będzie czekał przed telewizorem niezależnie od pory, żeby obejrzeć moją kolejną walkę – napisał, kończąc emotikoną z puszczeniem oka.

W sobotę Jan Błachowicz w co-main evencie gali UFC 253 w Abu Zabi rozbił w pył i znokautował faworyzowanego Dominicka Reyesa, kończąc zawody w drugiej rundzie. Został pierwszym męskim mistrzem w historii polskiego MMA i pierwszym od prawie dekady mistrzem nienazywającym się Jon Jones i Daniel Cormier.W poniedziałek reprezentant WCA Fight Team powrócił do Polski, przywitany na lotnisku w Warszawie przez rzesze fanów. Z gratulacjami pospieszyli mu też za pośrednictwem mediów społecznościowych właśnie premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Andrzej Duda.

W najbliższych dniach Jan Błachowicz odbędzie tour medialny po wielkim zwycięstwie.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Zapłacisz za to pasem” – Khamzat Chimaev odpowiedział na słowa Israela Adesanyi o „szczurzej wardze”

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply