„Mam bardzo dobrą radę dla kobiet” – Khabib Nurmagomedov wprawia postępowy świat w osłupienie (VIDEO)


Zasiadający na tronie kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov wypowiedział się na temat kobiecego MMA – i wywołał burzę w części świata zachodniego.

Zapytany w marcu tego roku przed galą UFC 223 w Brooklynie, czy widziałby swoją 3-letnią obecnie córkę w MMA, gdy dorośnie, Khabib Nurmagomedov, który sposobił się wówczas do ostatecznie wygranej walki o złoto 155 funtów z Alem Iaquintą, nie pozostawił wątpliwości.

Nie wydaje mi się, żeby walczyła. Nie wydaje mi się.

powiedział w rozmowie z Megan Olivii.

Mamy inną kulturę. Inne podejście. Wszystko inne. Nie będzie walczyć.

Nauczę jej jednak dyscypliny – tak, jak mój ojciec nauczył mnie. Zrobię wszystko, co będę w stanie, aby uczynić jej życie lżejszym niż moje.
W tym kontekście niespecjalnie dziwi odpowiedź Dagestańskiego Orła na pytanie jednej z niewiast podczas spotkania w Arabii Saudyjskiej. Poprosiła ona mianowicie mistrza 155 funtów o rady dla ludzi, którzy chcieliby rozpocząć karierę w MMA – szczególnie kobiety.

Mam bardzo dobrą radę dla kobiet. Bądź wojowniczką w swoim domu.

– powiedział Khabib, na co cała sala zahuczała brawami.

I jeszcze jedna rada. Zawsze kończ swojego męża. Lej go naprawdę mocno.

Motywy dystansu – delikatnie rzecz ujmując – Khabiba Nurmagomedova do kobiecego MMA mają najprawdopodobniej źródła w religii, ale nie jest on jedynym zawodnikiem z czołówki, który wypowiada się czy wypowiadał się bez entuzjazmu o kobietach okładających się po twarzach. Swego czasu fanem WMMA nie był Georges Saint-Pierre, a i Jose Aldo od dawna twierdził, że z kobiecego MMA interesują go tylko potyczki Joanny Jędrzejczyk.

Z kolei zasiadający obecnie na tronie 185 funtów Bellatora Gegard Mousasi przed dwoma laty o żeńskim MMA wypowiedział się tak:

Nie interesuje mnie to. Czy widzieliście kiedyś w dżungli, aby kobiety biły się między sobą? To nie jest w ich naturze. To mężczyźni muszą być silni. Gdy oni walczą, to normalne. Kobiety nie mają takich instynktów. Nie mają tego w sobie. Ale co ja tam wiem, pewnie pieprzę głupoty.

W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe. Równość! To nie moja rzecz, ale ludzie to kochają.

*****

Joanna Jędrzejczyk w intensywnym spotkaniu oko w oko z Valentiną Shevchenko – VIDEO


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: Doniesienia: Borys Mańkowski vs. Dricus Du Plessis na KSW 47 - Lowking.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *