UFC

„Ma wspaniały boks, ale jego nogi…” – trener Poiriera wyjaśnił, dlaczego McGregor jest szczególnie narażony na kopnięcia na łydkę

Thiago Alves, jeden z trenerów Dustina Poiriera, wyjaśnił, dlaczego wiedział, że kopnięcie na łydkę okaże się cenną bronią na Irlandczyka.

W zeszłą sobotę w ramach walki wieczoru gali UFC 257 w Abu Zabi Conor McGregor doznał dotkliwej porażki w rewanżu z Dustinem Poirierem. Jedną z najważniejszych broni Amerykanina okazały się niskie kopnięcia na wysokości łydki, którymi regularnie smagał Irlandczyka, z każdym odbierając mu mobilność i wolę walki.

Opowiadając podczas konferencji prasowej po gali o porażce, Notorious wspomniał o stojącym w narożniku Diamentu Thiago Alvesie – byłym zawodniku UFC, a nawet pretendencie do pasa wagi półśredniej, który od kilku lat pełni też funkcję trenera stójki w American Top Team.

– To była akumulacja (kopnięć), z całą pewnością – powiedział o niskich kopnięciach Poiriera McGregor. – Wiedziałem, że tak będzie, gdy zobaczyłem, że w jego narożniku był Thiago Alves. Wiedziałem, co będzie. Wiedziałem, że spróbują kopać. Wiem, że lubi kopać te niskie kopnięcia.

– Sam doświadczył niskich kopnięć wcześniej, przyjmując je. Dla mnie to był pierwszy raz, więc… Jedno z kopnięć na początku siadło dobrze. Thiago krzyknął wtedy, że „weszło czysto”. Przez głowę przemknęło mi, że rzeczywiście weszło czysto, ty draniu. Potem zaczęło się wszystko akumulować.

I właśnie Thiago Alvesa zapytano w rozmowie z MMAFighting.com o rzeczone niskie kopnięcia na wysokości łydki…

– To kopnięcie jest bardzo skuteczne z każdym rywalem – powiedział Pitbull. – Nie ma znaczenia, kim jesteś – gdy te kopnięcia zaczną dochodzić, nie możesz się dobrze poruszać i tracisz moc w uderzeniach, bo nie masz solidnej bazy.

– Ustawienie Conora McGregora jest trochę podobne do ustawienia w karate i taekwondo. Ma wspaniały boks, ale jego nogi są szeroko rozstawione, a kolano odrobinę zadarte do środka, więc Mike Brown, Dyah Davis i ja zauważyliśmy, że kopnięcia na łydkę będą w tej walce bardzo efektywną bronią.

Co ciekawe, zarówno Conor McGregor, jak i jego trener John Kavanagh przyznali, że technika ta nie stanowiła może dla nich zaskoczenia, ale zaskoczenie stanowiły jej dewastujące skutki. Irlandzki trener stwierdził, że korzystanie z ochraniaczy na nogi podczas sparingów uśpiło czujność jego podopiecznego – walcząc w nagolennikach, nie zdawał sobie bowiem sprawy, jak skuteczne jest to kopnięcie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

– Jeśli nigdy wcześniej nie dostałeś na łydkę w walce, to… marne uczucie – powiedział Alves. – Osłabia cię, a ból nie ustępuje przez tydzień albo dwa. A gdy nie możesz używać nóg, nie masz mocy. Wiedzieliśmy, że to będzie jedna ze strategii na walkę z Conorem McGregorem.

Alves stwierdził, że po raz pierwszy kopnięcie na łydkę w formule MMA zobaczył niespełna dziesięć lat temu, gdy trenerzy American Top Team Katel Kubis i Luciano Macarrao pracowali z Wilsonem Gouveią przed jedną z jego walk po zakończeniu kariery w UFC.

Niewątpliwie walczący obecnie dla Bare Knuckle Fighting Championship Pitbull mówi o poniższym starciu, w którym Wilson Gouveia zmasakrował kopnięciami na łydkę Dwayne’a Lewisa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button