„Ma mega fajną czutkę” – Błachowicz wytypował walkę Ziółkowski vs. Mańkowski! Długo się nie zastanawiał!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz podjął się krótkiej analizy i wytypowania walki Mariana Ziółkowskiego z Borysem Mańkowskim.
Już jutro w szczecińskiej Netto Arenie odbędzie się pierwsza tegoroczna gala KSW, oznaczona numerem 66. Zwieńczy ją intrygująco zapowiadająca się konfrontacja o złoto kategorii lekkiej pomiędzy zasiadającym na tronie Marianem Ziółkowskim i dybiącym nań Borysem Mańkowskim.

Zawodnik z Warszawy sięgnął po tytuł w grudniu 2020 roku, w rewanżu koncertowo rozbijając Romana Szymańskiego. W pierwszej obronie trofeum w zeszłym roku również w świetnym stylu rozmontował Macieja Kazieczkę.
Rozdający kiedyś karty w kategorii półśredniej Borys Mańkowski drogę do pojedynku mistrzowskiego w 70 kilogramach utorował sobie trzema zwycięstwami – poddaniem na Vaso Bakoceviciu oraz jednogłośnymi decyzjami sędziowskimi w starciach z Marcinem Wrzoskiem i Arturem Sowińskim.

Niewielkim bukmacherskim faworytem zawodów jest Golden Boy. Kurs na jego zwycięstwo wynosi 1.63, podczas gdy zmiana na tronie jest wyceniana na 2.28.

Na Lowking.pl przedstawiliśmy wczoraj obszerną analizę obu zawodników, próbując wskazać zawodnika, który skończy zawody z tarczą.

Jak natomiast na starcie to zapatruje się najwybitniejszy polski zawodnik w historii – były mistrz wagi półciężkiej UFC i klubowy kolega warszawiaka z WCA Jan Błachowicz? O to zapytał go jeden z fanów podczas programu Niech Gadają na Kanale Sportowym– Jeśli chodzi o walkę Mariana z Borysem, to stawiam na Mariana – powiedział cieszynianin. – Ewoluował jako zawodnik. Podoba mi się w ogóle jego styl. Jest bardzo fajny taktycznie, rozpracowuje tych rywali i raczej… Borys może narzucić w pierwszej, drugiej rundzie mega tempo, ale potem Marian już będzie układał pod siebie walkę i na decyzję ugra Marian.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Cieszyński Książę przytaknął słowom dzwoniącego, który stwierdził, że liczy na to, że Marian Ziółkowski zasili kiedyś szeregi UFC.

– Też mam taką nadzieję – powiedział Jan. – Też się z tym zgodzę. Jest fajnym analitykiem i ma mega fajną czutkę. Pomimo że gdzieś na pewno będzie wolniejszy od Borysa, to jednak ten timing będzie dużo lepszy.
Co zaś tyczy się Jana Błachowicza, to po zeszłorocznej utracie pasa mistrzowskiego na rzecz Glovera Teixeiry Polak powróci do oktagonu 26 marca. W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Columbus skrzyżuje rękawice z Aleksandarem Rakiciem. Zapowiedź walki, jej wstępną analizę oraz wstępny typ znaleźć można tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply