„Ma idealną stójkę pod MMA” – Francis Ngannou wskazał najlepszego uderzacza w MMA

Rozdający karty w wadze ciężkiej UFC Francis Ngannou zdradził, kogo uważa za najlepszego stójkowicza w MMA.
Wielkimi krokami zbliża się powrót niewidzianego w oktagonie od prawie roku mistrza wagi ciężkiej UFC Francisa Ngannou. 22 stycznia w walce wieczoru gali UFC 270 w Anaheim Kameruńczyk stanie naprzeciwko tymczasowego mistrza Ciryla Gane.
Trudno zatem dziwić się, że im bliżej walki, tym więcej dzieje się na kanale YT Predatora. W najnowszym nagraniu Franciszek poruszył różne związane z MMA tematy, niezbyt długo zastanawiając się nad pytaniem o najlepszego uderzacza w MMA.

– Uważam, że najlepszym stójkowiczem w MMA jest nadal Jon Jones – ocenił Ngannou. – Jeśli mielibyśmy patrzeć na kickboxing, wtedy myślę, że to będzie Ciryl (Gane). Stójkę pod MMA dałbym jednak Jonowi Jonesowi. Jego łokcie, wszystkie te rzeczy, które robi… Kopnięcia na kolano i cała reszta. Pod MMA? Idealna stójka.

W 2020 roku aż huczało o potencjalnej walce Francisa Ngannou z Jonem Jonesem, który zapowiadał wówczas migrację do wagi ciężkiej. Wszystko spełzło jednak na niczym, bo Amerykanin nie był w stanie dojść do porozumienia z UFC w sprawie finansów.

Niewidziany w akcji od prawie dwóch lat Bones celuje w powrót do oktagonu w połowie roku. Na oku ma właśnie Francisa Ngannou oraz Ciryla Gane, celując w starcie ze zwycięzcą.

Kameruńczyk niezwykle ceni sobie umiejętności Amerykanina, ale…– Jon Jones to dla mnie nadal półciężki, bo Jon Jones nigdy nie walczył w wadze ciężkiej – powiedział Francis. – Jeden z najbardziej utalentowanych gości w tym sporcie. Prawie przez dekadę był mistrzem kategorii półciężkiej. Żeby rządzić tak długo w dywizji, w której goście uderzają naprawdę mocno, musisz mieć to coś. Jest wszechstronny. Potrafi uderzać, potrafi robić zapasy, parter, potrafi walczyć wszędzie. To zdecydowanie jeden z najlepszych zawodników w tym sporcie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Póki co Francis Ngannou skupia się jednak wyłącznie na unifikacyjnej walce z Cirylem Gane, która będzie ostatnią w jego kontrakcie z UFC.

– Ciryl Gane jest naprawdę dobry jako zawodnik – powiedział o Francuzie. – I jako człowiek także. Bardzo miły gość.
– Poruszanie się i szybkość – te dwie cechy wyróżniają go na tle kategorii ciężkiej. Półciężcy walczą w ten sposób. Walczy tak jak ludzie z lżejszych dywizji, nie jak ciężcy. Ciężcy na ogół stoją i rąbią uderzeniami.

Całe nagranie poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Vat

    3 stycznia 2022 at 19:52

    Najlepszym uderzaczem to jest Piotr Jan.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply