„Ma dwie nowe kombinacje, które pokażemy w walce” – ojciec Khabiba o taktyce na Poiriera i walkach z McGregorem i Diazem

Ojciec Khabiba Nurmagomedova, Abdulmanap Nurmagomedov, opowiedział obszernie o starciu syna z Dustinem Poirierem oraz jego karierze i jej zakończeniu.

Khabib Nurmagomedov nigdy nie ukrywa, jaki plan zamierza wcielić w życie w oktagonie – wchodzi do walk, aby turbować ludzi, terroryzując ich zapaśniczo i rozbijając z góry.

Zobacz także: Tony Ferguson przekonuje, że Conor McGregor przestał się liczyć

Dokładnie takie same intencje ma względem swojego najbliższego rywala Dustina Poiriera, z którym stanie w szranki w walce wieczoru gali UFC 242 w Abu Zabi. Zapowiada 25 minut zapasów.

W dwóch ostatnich potyczkach – z Alem Iaquintą i Conorem McGregoremDagestański Orzeł spędził jednak sporo czasu na nogach, wdając się z oboma w szermierkę na pięści. I jak zapewnia jego ojciec, trener i mentor Abdulmanap Nurmagomedov, także i w konfrontacji z Dustinem Poirierem Dagestański Orzeł będzie miał wiele do zaoferowania w płaszczyźnie stójkowej.

Bardzo się rozwinął, jeśli chodzi o uderzenia względem walki z McGregorem.

– zapewnił senior w rozmowie ze Sport-Express.ru.

Obóz trwał sto dni, każdego dnia pracował po 5,5 godziny. Teraz ma w swoim arsenale dwie nowe kombinacje i zobaczycie je w trakcie walki. Musimy pokazać całemu światu to, co zawsze robił GSP: toczyć walkę w sposób najbardziej dla nas korzystny. Uważam GSP za profesora oktagonu, jeśli chodzi o taktyczne schematy. Miał wszystko – siłę, odporność, obalenia, uderzenia i grappling. Teraz w UFC jest bardzo niewielu tego rodzaju zawodników. Tylko Jon Jones i Khabib.

Abdulmanap nie ukrywa jednocześnie, że główny plan obejmuje przeniesienie pojedynku do parteru. Tam spodziewa się pełnej dominacji swojego syna.

Jeśli obalimy Poiriera w drugiej czy trzeciej minucje walki, to w tej rundzie nikogo już nie będzie w stanie znokautować.

– ocenił.

Jeśli Khabib będzie natomiast wymieniał z nim ciosy w odległości 50-70 centymetrów, może być niebezpiecznie. Między Khabibem i Conorem dystans utrzymywał się na poziomie 70-100 centymetrów. W tej walce będzie to 40-70 centymetrów. Poirier nie ma tak długich ramion jak McGregor i nie jest tak groźny z dużego dystansu. Uderza jednak mocno i ma silne ramiona.

Abdulmanap wierzy, że jeśli Khabib wykona nakreślony plan, skończy Amerykanina do czwartej rundy, szlifując bilans do nieskazitelnego 28-0. Co dalej?

Jeśli Khabib obroni pas w Abu Zabi, dlaczego nie miałby potem bronić go w Moskwie?

– powiedział.

Moskwa to ciekawe miejsce. W Moskwie jest wszystko, czego trzeba pod wielkie wydarzenie. Chciałbym, aby ostatnią walkę Khabib stoczył w Moskwie. Ostatnią obronę tytułu. Uważam, że UFC musi dać nam tę walkę. Nasi fani i wszyscy Rosjanie na to zasługują.

Okazuje się też, że w rodzinie panuje pełna zgoda co do kolejnego rywala, z którym powinien skrzyżować rękawice Dagestański Orzeł, jeśli upora się z Diamentem. Obaj widzą bowiem w tej roli Tony’ego Fergusona.

(McGregor) musiałby wcześniej wygrać kilka walk. Nie wygrał od trzech lat.

– powiedział Abdulmanap, zapytany o rewanż z Conorem McGregorem.

Jako następnego rywala dla Khabiba chciałbym Fergusona. A potem… Gdyby McGregor wygrał z kimś, dał dobrą walkę, dlaczego nie? Chciałbym też jednak wskazać (Nate’a) Diaza. Mamy z nim sprawę do wyjaśnienia. To byłaby ciekawa walka dla jego drużyny i dla naszej drużyny.

Trener potwierdził, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejny pojedynek Khabib chciałby stoczyć jeszcze w tym roku, w grudniu. Jednocześnie oczami wyobraźni Abdulmanap widzi już emeryturę syna.

Według mnie 30-0 wystarczy Khabibowi.

– powiedział.

Mamy bardzo dobrych młodych zawodników, którzy idą w górę. Uważam, że te półtora roku wystarczą Khabibowi i Rosji, aby wejść na drugie miejsce MMA na świecie. Przywiązujemy teraz o wiele większą wagę do infrastruktury. Rosja ma potencjał, aby w niedalekiej przyszłości stać się narodem MMA.
Do obszernej technicznej analizy i typowania walki Nurmagomedov vs. Poirier zapraszamy tutaj.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply