„Ma cele do zrealizowania” – menadżer stanowczo o przyszłości sportowej Khabiba Nurmagomedova

Menadżer Khabiba Nurmagomedova Ali Abdelaziz stanowczo zdementował doniesienia o emeryturze mistrza.

Od kilku dni szczególnie w rosyjskiej przestrzeni medialnej pojawiają się doniesienia, że po śmierci ojca Abdulmanapa Nurmagomedova niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov do oktagonu już nie wróci.

Stanowczo w najnowszym wywiadzie z TMZ Sports zaprzeczył im menadżer Dagestańczyka Ali Abdelaziz.
– Khabib nie przechodzi na emeryturę – zapewnił. – Khabib ma cele do zrealizowania. Zobaczycie go przed końcem roku. Rozmawiają teraz z Daną. Ja rozmawiam z matchmakerami i próbujemy znaleźć datę. Jestem pewien, że Dana poinformuje wszystkich, kiedy będzie kolejna walka Khabiba.

– Mamy teraz gigantyczną walkę wieczoru z Justinem Gaethje. Dwaj najlepsi lekcy na świecie. Widzieliśmy, co Khabib robi swoim rywalom. Widzieliśmy, co Justin Gaethje zrobił swojemu ostatniemu przeciwnikowi. Rozmontował Tony’ego Fergusona. Rozbił go tak, że Tony wyglądał tam jak absolutny amator. Mam więc teraz dwóch najlepszych gości na świecie, którzy będą walczyć.

Wedle nieoficjalnych doniesień, do unifikacyjnej walki Khabiba Nurmagomedova z tymczasowym mistrzem Justinem Gaethje miało dojść już we wrześniu w ramach gali UFC 253. Tymczasem w sobotę gruchnęły doniesienia, że podczas tej właśnie gali mistrz 185 funtów Israel Adesanya stanie do walki z Paulo Costą, co stawia pod wyraźnym znakiem zapytania starcia Dagestańczyka z Highlightem.

Zapytany podczas sobotniej konferencji prasowej, czy w ramach UFC 253 zestawiłby obok siebie walki Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje i Israela Adesanyi z Paulo Costą, sternik amerykańskiego giganta Dana White wymigał się od odpowiedzi. Niczego konkretnego nie powiedział też, zapytany, czy istnieje nadal szansa na powrót Dagestańskiego Orła we wrześniu.

Czy natomiast Ali Abdelaziz bierze pod uwagę powrót swojego zawodnika we wrześniu?
– To praca Dany White’a – powiedział. – Jest promotorem. Nie chcę mówić w jego imieniu. Zobaczycie Khabiba przed końcem roku. Dana White jest człowiekiem, który ogłasza takie rzeczy. To nie jest moja rola. Wszystko jest dobrze. Na pewno zobaczycie walkę Khabiba z Justinem przed końcem roku.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Pie*doliłem trzy po trzy” – Marcin Wrzosek kaja się za swoje słowa, przeprasza Borysa Mańkowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply