Luke Rockhold przeszedł operację kolana


Po raz kolejny oddalił się termin debiutu Luke’a Rockholda w kategorii półciężkiej – tym razem z powodu operacji kolana.

Pierwotnie były mistrz kategorii średniej Luke Rockhold planował zadebiutować w kategorii półciężkiej w kwietniu, później termin ten przekładając na maj. Okazuje się jednak, że plany te są już nieaktualne.

Jak bowiem donosi dziennikarz Ariel Helwani, Luke Rockhold przeszedł w poniedziałek operację łąkotki prawego kolana, którą opisał mianem „niewielkiej”. Wykluczy go ona z treningów na trzy tygodnie.

W rezultacie borykający się od dawna z kontuzjami 34-latek plany startowe przełożył na okolice czerwca lub lipca.
Niedawno Luke Rockhold rzucił wyzwanie opromienionemu zwycięstwem nad Janem Błachowiczem Thiago Santosowi, ale jak zdradził w rozmowie z ESPN.com, matchmakerzy UFC zaproponowali mu starcie z Coreyem Andersonem na okoliczność zaplanowanej na 8 czerwca w Chicago gali UFC 238. Póki co nie wiadomo jednak, czy walką takową wyraża zainteresowanie Anderson.

Luke Rockhold był ostatnio widziany w akcji w lutym zeszłego roku, przegrywając przez nokaut z Yoelem Romero w starciu o tymczasowy pas mistrzowski wagi średniej. Później borykał się z rozlicznymi kontuzjami, które pogrzebały plany jego rewanżowego starcia z Chrisem Weidmanem.

*****

Lowing.pl trzy miesiące z Patronite.pl


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply