„Ludzie oceniają go przez pryzmat walki z Soldiciem, ale…” – Artur Sowiński o Viniciusu Bohrerze przed KSW 52

Były mistrz wagi piórkowej obecnie walczący w lekkiej Artur Sowiński opowiedział o sobotnim starciu z Viniciusem Bohrerem podczas gali KSW 52.

Ostatnie zwycięstwo w karierze odniósł w grudniu ubiegłego roku w Arenie Gliwice, gdzie w ramach gali KSW 46 pewnie wypunktował Kamila Szymuszowskiego.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

W sobotę Artur Sowiński, bo o nim oczywiście mowa, stanie przed kolejną szansą na wiktorię przed własną publicznością i powrót na zwycięskie tory po ostatniej porażce z Normanem Parke – podczas gali KSW 52 stanie bowiem w szranki z Viniciusem Bohrerem.

Na pewno wiąże się to z nieco większą presją, ale też jest dużo większy zastrzyk motywacji kiedy się słyszy, że kibice i cała hala jest za tobą.

– powiedział o walce na swoim terenie Kornik w rozmowie z KSWMMA.com.

Pomaga to szczególnie w momentach, kiedy walka nie układa się pomyślnie. Bardzo więc sobie cenię gale na Śląsku i cieszę się, że KSW w ostatnich latach regularnie je tu organizuje. Bardzo to doceniam.

Dla Brazylijczyka będzie to powrót do akcji po rocznej przerwie i przegranym przez nokaut w pierwszej rundzie debiucie z Roberto Soldiciem. Wziął wówczas walkę w zastępstwie bez pełnego obozu przygotowawczego w umownym limicie 80 kilogramów.

To jest bardzo dobry zawodnik. Czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu, który schodzi z wyższej kategorii wagowej.

– powiedział radzionkowianin o rywalu.

Ludzie go oceniają przez pryzmat walki z Soldiciem, co tak naprawdę bardzo zakrzywia jego rzeczywisty obraz jako zawodnika. Na pewno jest ode mnie wyższy, silniejszy i będzie najgroźniejszy w parterze. No i też mówiąc szczerze, ja nie mam takiego kowadła w łapie jak Soldic, który morduje każdego, kogo napotka na swojej drodze. Będę się jednak oczywiście starał, aby Gliwice Bohrerowi dalej się źle kojarzyły i żeby już na przyszłość może nie przyjeżdżał na Śląsk.
Komplet informacji o gali KSW 52 – w tym godziny transmisji i ostateczna rozpiska – tutaj.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply