„Liczę na rozsądek kibiców, że będą zaszczepieni” – Martin Lewandowski przestrzega przed możliwymi restrykcjami na KSW 65

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski przestrzegł kibiców wybierających się na galę KSW 65 przed ryzykiem pojawienia się nowych restrykcji.
Organizacja KSW gościła już dwukrotnie w oddanej do użytku w 2018 roku hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice, która może pomieścić ponad 17 tysięcy widzów.

Po raz pierwszy polski gigant zawitał tam w grudniu 2018 roku z galą KSW 48, którą zwieńczyło rewanżowe starcie Tomasza Narkuna z Mamedem Khalidovem, wygrane ponownie przez tego pierwszego. Rok później Maciej Kawulski i Martin Lewandowski pojawili się w Gliwicach ponownie, tym razem z galą KSW 52, uświetnionej zwycięstwem Scotta Askhama z Mamedem Khalidovem.
Na obu wydarzeniach frekwencja wyniosła po 15 tysięcy widzów.

Trzecia gala nadwiślańskiego giganta w Arenie GliwiceKSW 65 – odbędzie się 18 grudnia. W walce wieczoru ponownie pojawi się mistrz wagi średniej Mamed Khalidov, który po odzyskaniu pasa w rewanżu ze Scottem Askhamem podejmie rozdającego karty w 77 kilogramach Roberto Soldicia.

Na niespełna miesiąc przed wydarzeniem – pierwszym w ramach współpracy KSW z Viaplay – sprzedano już 12 tysięcy biletów i właśnie udostępniono do sprzedaży kolejne sektory.

Natomiast jest to pierwsza gala KSW w Arena Gliwice, która odbywa się w specyficznych – pandemicznych – okolicznościach. Rodzi to dla wybierających się na galę widzów pewne konsekwencje i ryzyka, o których w najnowszym wywiadzie przeprowadzonym przez Jarosława Świątka z MyMMA.pl opowiedział współwłaściciel KSW Martin Lewandowski.– Czekamy, czy nic tam się nie wydarzy z publiką – powiedział polski promotor. – Bo teraz były takie ustalenia, że było 75% ludzi niezaszczepionych, 25% zaszczepionych i nie wiadomo, czy teraz ten suwak się nie zmieni.

– Może spowodować lekką zmianę, ale to już wtedy liczę na rozsądek kibiców, że będą zaszczepieni i że nie będzie problemu.

– Nie chodzi o samo szczepienie, tylko o ten paszport covdowy – doprecyzował. – Miałem taki problem, że byłem szczepiony pierwszą dawką, drugą i ta druga nie była… Bo tam jest chyba jakiś 2-tygodniowy okres wczytywania. Leciałem akurat do Paryża i mi nie zaakceptowali tego. Musiałem dymać i robić test, że jestem negatywny – i dopiero wtedy mnie wypuścili z Polski.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– A jak już wracałem z Francji, to już na tym paszporcie. Nie możesz więc zrobić sobie paszportu przed wejściem. Możesz wtedy zrobić tylko test, żeby mieć negatywny. Natomiast paszport to jest jakaś dłuższa droga.

– Już teraz nie śledzę tych wszystkich doniesień o szczepionkach, ale może Johnson jest taką, że jedna dawka (wystarczy), więc może tam jest krótszy okres oczekiwania? Ale tego nie zrobisz w dniu gali. W dniu gali już będzie po frytach.

– Nie chcę tutaj pisać żadnych czarnych scenariuszy, ale jeżeli ktoś jest niezaszczepiony, a wybiera się, to żeby sobie po prostu przemyślał tę sprawę w takim sensie, żeby może jednak się, po pierwsze, zaszczepił. A jeżeli nie, żeby miał kolegę zaszczepionego, który kupi od niego bilet.
– To nie jest uzależnione od nas. Austria. To jest przypadek kraju, który graniczy z wieloma innymi i nic się tam takiego nie dzieje, a ci wprowadzili pełny lockdown z tego, co słyszałem. Możesz pojechać tylko na zakupy, do lekarza i do pracy.

Wedle zasad organizacji widowni w przestrzeniach zamkniętych dostępnych na stronie rządowej rzeczywiście istnieje ograniczenie do 75% liczby miejsc. Do limitu tego nie są wliczane osoby pobłogosławione szczepionką.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply